شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کتاب «هنر معامله با چنگال اندروز» تالیف کامران جعفرقلی و سعید نیک اختر در ۱۵۰ صفحه توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده است.

 درباره کتاب هنر معامله  با چنگال اندروز

کتاب «هنر معامله با چنگال اندروز» تالیف کامران جعفرقلی و سعید نیک اختر در ۱۵۰ صفحه توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده است. این کتاب در پنج فصل نگارش شده است. فصل اول به زندگینامه ایزاک نیوتن فیزیکدان شهیر انگلیسی و راجر بابسون تاجر و محقق معروف امریکایی پرداخته است. در فصل دوم با فلسفه و نحوه ترسیم چنگال اندروز به شیوه کلاسیک آشنا می‌شوید. در فصل سوم با مدیریت سرمایه و ریسک آشنا می‌شوید که از مهم‌ترین موارد برای انجام معاملات موفق است. فصل چهارم ایده‌هایی برای استفاده از چنگال اندروز در معامله‌گری ارایه می‌دهد و سرانجام در فصل آخر چند مثال معاملاتی را این ابزار شرح داده و جمع بندی کاملی از نحوه استفاده این ابزار کاربردی در معاملات ارایه می‌دهد. این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارایه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقه‌مندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقه‌مندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۹۴۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۴۹۸۶ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

افزایش ضریب بورس  در جامعه

علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران در پیامی، چهاردهمین سالروز شرکت بورس تهران را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: بورس تهران برای تعالی بازار سرمایه و ارتقای نقش این شرکت در اقتصاد ملی گام‌های بلند و استوار بر می‌دارد. متن کامل پیام وی در چهاردهمین سالروز تأسیس بورس تهران به این شرح است: شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیش از ۵۳ سال تجربه بورس در ایران بر اساس قانون جدید بازار سرمایه، در پانزدهم آذر ماه ۱۳۸۵ تأسیس شد و قدم در راهی پر پیچ و خم گذاشت که چشم‌انداز آن رسیدن به جایگاه برترین بورس در منطقه و موتور محرک برای رشد اقتصادی کشور است. سالی که گذشت سایه بیماری کووید ۱۹ بر جامعه جهانی و کشور ما سایه افکند و موجب محدودیت در کسب‌و‌کارها شد. 

در این پاندمی جهانی، بورس تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان به فعالیت خود ادامه داد و با ایجاد بستری مناسب طرح ملی سهام عدالت را که مورد توجه عموم جامعه است تحت عنوان سرمایه‌گذاری‌های استانی پذیرش و عرضه کرد، تا با افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه در سراسر ایران با دورنمایی روشن و توسعه‌ای پایدار، به اولویت اول سرمایه‌گذاران تبدیل شود و مشارکت عموم مردم در بازار سرمایه از طریق بورس تهران تاریخ ساز شود. 

بورس تهران علاوه بر تحقق اهداف و اجرای مسوولیت‌های محوله، با ایجاد بستری بر پایه شفافیت اطلاعاتی به عنوان رکن اصلی بازار سرمایه برای هدایت نقدینگی و تأمین مالی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به منظور توسعه اقتصادی، نگاهی ملی و منطقه‌ای به توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و ارتقای دانش مالی آحاد جامعه دارد و با گسترش خدمات در تالارهای منطقه‌ای ۲۲ گانه خود و توجه به مسوولیت اجتماعی، تأمین زیر ساخت و تسهیل امکان ورود به بازار به‌صورت غیرمستقیم با برگزاری وبینارهای آموزشی متعدد، حتی در دوران پاندمی به این مهم پرداخته است. در این ۱۴ سال پر فراز و نشیب به همت کارکنان متعهد و پر تلاش خود سعی کرده ایم به جایگاهی در خور توجه در اقتصاد ملی دست یابیم. اقبال عموم مردم به بازار سرمایه در دو سال گذشته و رشد بی نظیر حجم و ارزش معاملات و سایر نماگرهای بورس تهران به خوبی بیانگر ارتقای جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد ملی است. امروز دیگر داشتن ابزارهای مالی به جز سهام، رویا نیست و طراحی و راه‌اندازی ابزارها و نهادهای جدید همچون اوراق مرابحه، اوراق اجاره و انواع صکوک، تنوع در ابزارهای معاملاتی بازارهای سهام، بدهی، اختیار معامله و آتی نقطه عطف بازار سرمایه است. همچنین با اضافه شدن ساز و کار فروش تعهدی جعبه ابزارهای کلاسیک بازار سرمایه کامل شد. جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی از دیگر اولویت‌های بورس تهران به شمار می‌آید. بر همین مبنا از ظرفیت تفاهم‌نامه با بورس‌های بین‌المللی بهره‌برداری و از سفیران و فعالان کشورهای دیگر برای بازدید و آشنایی با فرایند معاملات در بورس تهران دعوت به عمل آمد. ایمان دارم رشد و شکوفایی و ایجاد ابزارهای متنوع مالی جدید در بورس تهران در سایه الطاف الهی، با داشتن نیروی انسانی متعهد، خدوم و توانمند در پرتو دانش و تخصص هیأت مدیره بصیر امکان پذیر بوده است. از تلاش و همدلی همکاران صدیق و دلسوز، سهامداران صبور، همگام و همراه، قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران