شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش نظارتی مشروحی درباره وضعیت صنعت استخراج رمزارزها و مبادلات داخلی آن در ابتدای جلسه قرائت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش نظارتی مشروحی درباره وضعیت صنعت استخراج رمزارزها و مبادلات داخلی آن در ابتدای جلسه قرائت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه کمیسیون پیرو گزارش‌های نظارتی می‌تواند، نسبت به خلأ و ضعف‌های قانونی طرح‌های اصلاحی را پیشنهاد دهد، افزود: براین اساس بعد از ارایه گزارش نظارتی درباره رمزارزها نمایندگان قانون حمایت از رمزارزها و ساماندهی بازار معاملات داخلی آن را در چند ماده با دربرگیری مبادلات، بانک مرکزی، استخراج آن، تعرفه‌ها و... به مجلس پیشنهاد خواهند داد. 

وی تصریح کرد: در ادامه جلسه امروز پیرو گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی درباره بازار بورس، اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفت، موادی از این طرح مورد بررسی و پیشنهاد کارگروه برای اصلاح قانون اوراق بهادار پیشنهاد داده شد و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها نظرات خود را نسبت به این طرح ارایه کردند. طغیانی با اشاره به مهم‌ترین مواد طرح اصلاح قانون اوراق بهادار گفت: ارتقای شفافیت در بازار، عملکرد صندوق تثبیت، ارتقای سازمان بورس و اوراق بهادار، عملکرد شورای عالی بورس و گزارش‌دهی آن، ارتقای نظارت بر ارکان سرمایه، کنترل بازارگردانی‌ توسط حقوقی‌ها، افزایش پاسخگویی سازمان بورس، تنظیم فعالیت فعالان مجازی در حوزه سرمایه، آموزش سواد مالی و افزایش آگاهی مردم نسبت به بازار سرمایه و تعیین تکالیفی برای سازمان‌های مربوطه مانند صدا و سیما از اهم مواد مطروحه در اصلاح قانون بازار سرمایه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران