شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هرچند در هفته اخیر بعد از مدت‌ها سهامداران شاهد هیچ عرضه اولیه‌ای نبودند اما فهرستی از 14 عرضه اولیه پیش‌روی بورس قرار دارد.

چه خبر از عرضه‌های اولیه؟

هرچند در هفته اخیر بعد از مدت‌ها سهامداران شاهد هیچ عرضه اولیه‌ای نبودند اما فهرستی از 14 عرضه اولیه پیش‌روی بورس قرار دارد. هشتم مهرماه امسال اعلام شد در جلسه هیات پذیرش بورس سهام شرکت چوب خزر کاسپین مورد تایید اعضا قرار گرفت و قرار است به زودی در بازار سهام عرضه اولیه شود. علاوه بر این، از دیگر شرکت‌هایی که احتمال عرضه آنها در پاییز وجود دارد، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری هستند. البته ممکن است زمان عرضه آنها در بورس برای آخر پاییز باشد. به جز این سه عرضه اولیه، 11 عرضه اولیه دیگر نیز در راه است. استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهم‌ترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. اما در این میان کدام عرضه اولیه زودتر انجام خواهد شد؟ طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌ اولیه شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش احتمالا زودتر از بقیه نمادها باشد. هرچند در هفته اخیر بعد از مدت‌ها سهامداران شاهد هیچ عرضه اولیه‌ای نبودند اما فهرستی از 14 عرضه اولیه پیش‌روی بورس قرار دارد. هشتم مهر ماه امسال اعلام شد در جلسه هیات پذیرش بورس سهام شرکت چوب خزر کاسپین مورد تایید اعضا قرار گرفت و قرار است به زودی در بازار سهام عرضه اولیه شود. علاوه بر این، از دیگر شرکت‌هایی که احتمال عرضه آنها در پاییز وجود دارد، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری هستند. البته ممکن است زمان عرضه آنها در بورس برای آخر پاییز باشد. به جز این سه عرضه اولیه، 11 عرضه اولیه دیگر نیز در راه است. استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهم‌ترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. اما در این میان کدام عرضه اولیه زودتر انجام خواهد شد؟ طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌ اولیه شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش احتمالا زودتر از بقیه نمادها باشد. هرچند در هفته اخیر بعد از مدت‌ها سهامداران شاهد هیچ عرضه اولیه‌ای نبودند اما فهرستی از 14 عرضه اولیه پیش‌روی بورس قرار دارد. هشتم مهر ماه امسال اعلام شد در جلسه هیات پذیرش بورس سهام شرکت چوب خزر کاسپین مورد تایید اعضا قرار گرفت و قرار است به زودی در بازار سهام عرضه اولیه شود. علاوه بر این، از دیگر شرکت‌هایی که احتمال عرضه آنها در پاییز وجود دارد، فروشگاه شهروند و روزنامه همشهری هستند. البته ممکن است زمان عرضه آنها در بورس برای آخر پاییز باشد. به جز این سه عرضه اولیه، 11 عرضه اولیه دیگر نیز در راه است. استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهم‌ترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. اما در این میان کدام عرضه اولیه زودتر انجام خواهد شد؟ طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌ اولیه شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌ سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش احتمالا زودتر از بقیه نمادها باشد.

مطمئن‌ترین راه سرمایه‌گذاری در بورس

 همانگونه که گفته شد بازار سرمایه یکی از پربازده‌ترین بازارهای مالی ممکن است. این روزها اغلب مردم وارد بورس شده‌اند اما؛ به واسطه اینکه دانش کافی ندارند نمی‌توانند به راحتی خرید و فروش کنند، اگر شما دانش و زمان کافی برای سرمایه‌گذاری در بورس را ندارید صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی یکی از مطمئن‌ترین و سودده‌ترین روش‌های ممکن است. ما در بازار بیش از 200 صندوق داریم و این صندوق‌ها انواع مختلف دارد. ازصندوق‌های پرریسک گرفته تا صندوق‌های کم‌ریسک و سودده. صندوق‌های سرمایه‌گذاری یک روش غیر مستقیم سرمایه‌گذاری در بورس محسوب می‌شود و این صندوق‌ها با نظارت سازمان بورس و با کمترین ریسک ممکن در بازار فعالیت می‌کنند. همچنین میزان بازدهی هر صندوق متفاوت است و شما با مطالعه عملکرد صندوق‌ها می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید. می‌توان گفت حداقل سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها یکسال است و شما اغلب نباید کمتر از آن را انتخاب کنید چراکه؛ با بازدهی پایینی مواجه می‌شوید. برخی از عنوان صندوق‌ها عبارتنداز؛ صندوق با درآمد ثابت، این صندوق ریسک کاهش سرمایه اولیه را ندارد و سودی بیش از سپرده‌های بانکی به متقاضیان پرداخت می‌کند. صندوق مختلط؛ از صندوق‌های بادرآمد ثابت در بلندمدت بازدهی بیشتری همراه با برخی از ریسک‌های کنترل شده خواهند داشت و البته از صندوق‌های سهامی ریسک کمتری دارند. صندوق سهامی؛ این صندوق‌ها پر ریسک‌ترین صندوق هستند که سود و ضرر آن تابع مستقیم شرایط بازار است. در بازار سرمایه ایران عنوان صندوق‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند با توجه به ماهیت صندوق و همچنین فعالیت خود انواع صندوق‌ها را انتخاب کنند.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران