شماره امروز: ۵۴۷

محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت:

| | |

محمود واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور، در حاشیه جلسه امروز هیات در واکنش به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس که گفته بود دولت مردم را در بورس رها کرده است، اظهار کرد: بورس سازوکار خاص خود دارد

محمود واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور، در حاشیه جلسه امروز هیات در واکنش به اظهارنظر یکی از نمایندگان مجلس که گفته بود دولت مردم را در بورس رها کرده است، اظهار کرد: بورس سازوکار خاص خود دارد که به آن شکل می‌دهد. بارها و بارها همه مسوولان گفته‌اند بورس جای نیست که هیجانی به آن وارد شده یا از آن خارج شویم. بورس محلی برای سرمایه‌گذاری میان مدت و بلندمدت است و کسانی که در میان مدت و بلندمدت در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود بیشتری خواهند داشت. که باید در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی شده و فرهنگ‌سازی انجام شود. وی ادامه داد: دولت در بورس دخالت نمی‌کند، اما وظیفه صیانت و مراقبت از سرمایه‌های خرد را دارد تا نفوذی‌ها کاری نکنند که سرمایه‌های خرد متضرر شود ما از بورس حمایت کرده و آن را رها نمی‌کنیم. کسی که فکر می‌کند دولت روزانه باید در بورس دخالت کند از ساز و کار بورس آگاهی ندارد. رییس دفتر رییس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تامین ارز مورد نیاز وزارت بهداشت گفت: ارز مورد نیاز وزارت بهداشت تامین شده، ولی تخصیص آن مقداری به تاخیر افتاده است. البته از 10 روز قبل رقمی تخصیص داده شده است تا مواد اولیه دارو وارد شود. امیدواریم داروهای مورد نیاز برای تولید دارو در داخل کشور هر چه زودتر وارد کشور شود. 

واعظی درباره واکنش‌ها به صحبت رییس‌جمهور مبنی بر اینکه کاخ سفید موجب ایجاد مشکلات کشور شده است، گفت: امریکا هر کاری می‌خواسته علیه ملت ما انجام داده و کاری نمانده که ما برای آن ملاحظه کنیم. حتما آن چه رییس‌جمهور گفته است، درست است. ولی نمی‌دانم چرا از اینکه رییس‌جمهور گفت مردم کاخ سفید را لعنت کنند، عده‌ای در داخل کشور ناراحت و عصبانی شده‌اند. برخی که ادعای انقلابی بودن دارند می‌خواهند امریکا را تطهیر کند و می‌گویند امریکا را لعنت نکنیم من نمی‌دانم آنها چه جور آدم‌های هستند آنها به خاطر نگاه سیاسی و جناحی و انتخابات 1400 همه‌چیز را فدا می‌کند. اینها طرفدار دولتی بودند که نفت بالای 100 دلار می‌فروخت و هر مشکلی را به تحریم ربط می‌داد و اینها در آن زمان دهانشان را بسته بودند. وی با بیان اینکه در یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار هستیم، یادآورشد: انتخابات 1400 جای خود ولی نباید کاری کنیم که آدرس غلط داده و تفرقه و نفاق ایجاد کنیم. رییس دفتر رییس‌جمهور درباره انتقاد جناح‌های مختلف به رییس‌جمهور بیان کرد: یک جریان که از روز اول منتقد روحانی بود و ما هیچ‌وقت ندیدم که بعد از انتخابات، رقابت‌های انتخاباتی تمام شده باشد. اما در میان اصلاح‌طلبان یک نظر خاص وجود ندارد و دیدگاه‌ها متفاوت است. از اصلاح‌طلبان وزیر و استاندار در دولت وجود دارد و اگر آنها منتقد هستند، به رفقای خودشان هم انتقاد باید بکنند. ولی حداقل مراعات حال رفقای خود را بکنند. 

واعظی درباره توهین‌های انجام شده به رییس‌جمهور در جلسه روز سه شنبه مجلس اظهار کرد: بنای کلیت مجلس همراهی با دولت است اما اقلیتی در مجلس از این تربیون رسمی استفاده می‌کنند تا حرف‌های نسنجیده زده و مردم را ناامید کنند. انتظار ما از هیات رییسه مجلس این است که سازوکاری در نظر بگیرند که وقتی از این تربیون حرف کذب و غیراخلاقی زده شود به نوعی جبران شود. به نماینده‌ای که از من نقل قول کرده بود، گفتم من از چنین الفاظی استفاده نمی‌کنم و نسبت دادن این اظهارات به من توسط کسی بوده که می‌خواسته بین دولت و مجلس اختلاف بیندازد. این اظهارات را تکذیب کردم ولی چرا شما بدون تحقیق حرف آن فرد را در مجلس بیان کردید. وی ادامه داد: تربیون‌های نظام باید درخدمت منافع کشور و وحدت و همدلی باشد. همانطور که رهبری بارها در شرایط عادی بر این موضوع تاکید دارند، الان هم که ما در شرایط سخت تحریم و کرونا قرار داریم. واعظی همچنین با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی در امریکا گفت: مناظره بین نامزدهای انتخابات افتضاح بود و بعید می‌دانم در هیچ کجای دنیا حتی آفریقا در این رده چنین اتفاق‌های رخ بدهد. شرایط به ضرر ترامپ است و او مسائل سیاسی و بین المللی را متوجه نیست. بنابراین ما باید مراقبت کنیم تا آن چه که او در داخل کشورش به دست نیاورد را با یک اقدام خارجی جایگزین نکند. باید این چند هفته مراقب باشیم تا از این دوره بگذریم. رییس دفتر رییس‌جمهور در واکنش به اظهارنظری مبنی بر اینکه رییس‌جمهور اجازه معرفی وزیر زن ندارد، خاطرنشان کرد: البته رییس‌جمهور براساس شایستگی وزیر انتخاب می‌کند، نه براساس قومیت یا جنسیت. برای انتخاب وزیر کمیته‌ای تشکیل می‌شود و آن کمیته گزینه‌های مختلف را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب می‌کند. واعظی درباره مطرح شدن پیشنهاد استعفای رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: یک نفر مطلبی نوشته که تیتر آن با متن هم خوانی ندارد او نمی‌گوید رییس‌جمهور استعفا دهد بلکه می‌گوید، نمی‌گذارند رییس‌جمهور کار کند. رییس‌جمهور فردی نیست که فقط در زمان گل و بلبل و وقتی پول و امکانات است رییس‌جمهور باشد و وقتی این همه مشکل وجود دارد، استعفا دهد. رییس‌جمهور تا روز آخر کار خود به مردم بدهکار است و وظیفه خود می‌داند که خدمتگزار مردم باشد. ما شرمنده مردم هستیم و تلاش می‌کنیم از همه ابزارهای خود بهره گرفته تا گشایشی در کار مردم ایجاد کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران