شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد عطایی مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس مصوبه سی و نهمین جلسه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار،

محمد عطایی مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس مصوبه سی و نهمین جلسه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، مقرر شد تا سازمان بورس و اوراق بهادار دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری‌های جدید را تنظیم کند. وی با بیان اینکه هم اکنون این پیش‌نویس در بخش قوانین و مقررات تارنمای سازمان بورس به آدرس www.seo.ir قابل مشاهده است، افزود: هرچند در این پیش‌نویس تمامی شرایط تخصصی و حرفه‌ای مربوط به کسب و کار تاسیس کارگزاری و مسائل زیرساختی، فنی و نظارتی مورد توجه قرار گرفته، اما دستور العمل مورد اشاره فعلا در قالب پیش‌نویس پیشنهادی تدوین شده و کارشناسان و صاحب نظران می‌توانند نظرات خود را در این زمینه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

او افزود: کارگزاری‌های جدید باید از زیر ساخت‌های فنی توسعه یافته و توان تخصصی بالا در حوزه‌ای تی برخوردار باشند و دستورالعمل فوق نیز بر همین اساس احصا شد. در این دستورالعمل، به OMS و بک آفیس‌های اختصاصی کارگزاری‌ها توجه ویژه‌ای شده و بخش عمده‌ای از سرمایه پیشنهادی برای تاسیس کارگزاری، به این امر اختصاص دارد. عطایی ادامه داد: بررسی پیش‌نویس دستورالعمل صدور مجوز برای فعالیت کارگزاری‌های جدید در دستور کار کمیته تدوین مقررات سازمان بورس قرار گرفته و پس از جمع‌بندی نهایی، باید به تایید هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز برسد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران