شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی امروز با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت طلایی بورس برای سیستم بانکی و واگذاری دارایی‌های مازاد افزود: نباید با برخی اظهارنظرها بازار سرمایه را خدشه‌دار کرد.

بورس نباید با نظرات سیاسی اداره شود

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی امروز با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت طلایی بورس برای سیستم بانکی و واگذاری دارایی‌های مازاد افزود: نباید با برخی اظهارنظرها بازار سرمایه را خدشه‌دار کرد. وزیر افتصاد ادامه داد: بازار سرمایه باید حرفه‌ای اداره و از مداخلات و اظهارنظرهای سیاسی، پرهیز شود. وی افزود: بازار سرمایه در حال عمق یافتن و پایدار شدن و گاهی نیز با اصلاحاتی همراه است. در بازار سرمایه خویشتنداری برای سهامداران ضروری است و کسانی که وارد این بازار شده‌اند باید بدانند که باید نگاه میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند. وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار، متولی نظارت بر این بازار است و شورای عالی بورس نیز بر این سازمان نظارت می‌کند.

سبد سهام عدالت به‌روز نشد

حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت طی روزهای گذشته اظهار کرده بود: دسترسی به اطلاعات سهامداران اعم از اینکه تعداد سهام، کدام دارایی‌شان کم شده، کدام باقی مانده و ارزش روز دارایی‌شان چقدر است، امکانپذیر شده است. همه اطلاعات سهامداران در سامانه  sahamedalat.ir قابل مشاهده است. سخنگوی سهام عدالت گفت: این سامانه، مانده سهام را به سهامدار اعلام می‌کند، اما مستقیماً سهام فروخته شده را نشان نمی‌دهد. این درحالی است که از زمان آغاز روند نزولی بورس، ارزش سبد دارایی سهام عدالت در این سامانه به روز نشده است. ارزش سبد 532 هزار تومانی هنوز در حوالی 20 میلیون تومان باقی مانده است در حالی که ارزش به روز این سبد حدود 14 میلیون تومان شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران