شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بازارهای اروپایی در معاملات روز سه‌شنبه با روند کاهشی همراه شدند در حالی که تنش‌های میان چین و امریکا روزبه‌روز در حال بیشتر شدن است.

بازارهای اروپایی در معاملات روز سه‌شنبه با روند کاهشی همراه شدند در حالی که تنش‌های میان چین و امریکا روزبه‌روز در حال بیشتر شدن است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در حالی که نگرانی‌ها نسبت به بسته محرک مالی این کشور و عکس‌العمل دلار در این خصوص بیشتر شده است، اختلافات چین و امریکا نیز به دیگر نگرانی‌ها اضافه شده است و به این ترتیب موجب افت شاخص‌ها در بازارهای اروپایی شده است.افت شاخص‌های بلوچیپ در بازار اروپا موجب کاهش شاخص‌های آسیایی در معاملات شد در حالی که شاخص آسیا پاسیفیک را با کاهش چشمگیری همراه کرد.به این ترتیب، بازارهای امریکا نیز با افت شاخص‌های آتی معاملات را آغاز کردند .افزایش قیمت سهام شرکت‌های تکنولوژی موجب افزایش نسبی شاخص نزدک در بازار وال استریت شد در حالی که مابقی صنایع در مدار نوسانی و نزولی در رفت و آمد بودند .اما در سوی دیگر، اقتصاد ژاپن در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ سقوط ۲۷.۸ درصدی تولید ناخالص داخلی را تجربه کرد که بدترین عملکرد از سال ۱۹۵۵ میلادی تاکنون است. این موضوع باعث شده است تا ترازنامه بانک مرکزی ژاپن حالا به ۱۳۰ درصد تولیدناخالص داخلی این کشور برسد که بالاتر از سوییس (۱۲۵ درصد) است. از سوی دیگر تحریم‌های جدید ترامپ علیه هوآوی اختلافات چین و امریکا را تیره‌تر کرده است.دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا سابق بر این در سخنرانی‌های خود اظهار داشت که محدودیت‌ها بر این شرکت را افزایش خواهد داد. ژائو لیجان، سخنگوی وزارت خارجه چین، در نشستی خبری از امریکا خواست تا از بدنام کردن شرکت‌های چینی دست بردارد.وی گفت که دولت چین همچنان اقدام‌های ضروری را برای دریافت خسارت از حقوق شرکت‌های چینی پی می‌گیرد.کانر کمپ بل، تحلیل‌گر ارشد موسسه مالی اسپریدبتر، در این خصوص اعلام داشت: دقیقا در زمانی که فکر می‌کنی همه‌چیز بین چین و امریکا به روال عادی نزدیک شده است یک سخنرانی یا اظهارنظر همه‌چیز را بهم می‌زند. این سخنرانی‌ها می‌تواند روند معاملات را در بازارها تغییر دهد اما سیاستمداران به تنها چیزی که خیلی اهمیت نمی‌دهند روند معاملات است .به این ترتیب، در بازار آسیا شاخص اصلی بورس کره جنوبی با افت ۲ درصدی همراه شد و شاخص نیکی ژاپن نیز ۰.۲ درصد افت کرد.در بازارهای کالایی نیز قیمت نفت برنت با افت ۳ سنتی به هر بشکه ۴۵ دلار و ۳۴ سنت رسید و قیمت نفت امریکا با کاهش ۰.۳ درصدی به هر بشکه۴۲ دلار و ۷۸ سنت معامله شد. در این بین قیمت طلا نیز پس از اظهارات وارن بافت در مدار صعودی قرار گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران