شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با راه‌اندازی تمام زیر ساخت‌های مورد نیاز، بورس بین‌الملل تا دو ماه دیگر در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،

راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا دو ماه آینده

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با راه‌اندازی تمام زیر ساخت‌های مورد نیاز، بورس بین‌الملل تا دو ماه دیگر در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص راه‌اندازی بورس بین‌الملل در کشور اظهار کرد: زمینه جدیدی از معاملات در بورس تحت عنوان بورس بین‌الملل در کشور در جزیره کیش راه‌اندازی خواهد شد که با تمام مکانیزم‌های جهانی و بین‌المللی همکاری دارد. وی افزود: سامانه جداگانه‌ای برای انجام معاملات در بازار بورس بین‌الملل راه‌اندازی خواهد شد که تمام تسویه حساب‌ها، زبان و قوانین آن مرتبط با اصول بین‌المللی است. دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: شرایط حقوقی که در این زمینه رعایت می‌شود با قوانین حقوقی بین‌المللی ارتباط دارد.

بانک ادامه داد: نحوه فعالیت و سرمایه‌گذاری در بورس بین‌الملل به شورای عالی بورس ارایه شده است و مجوز اولیه آن پس از مشخص شدن تمام سهامداران داخلی و خارجی منتشر می‌شود. وی تصریح کرد: امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده زیر ساخت‌های لازم راه‌اندازی شود تا در همان زمان انجام معاملات در این بازار کلید بخورد. دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ابراز کرد: تمام افراد خارجی و ایرانی‌ مقیم در خارج از کشور می‌توانند در این بازار با استفاده از ارز بین‌الملل سهام‌های مربوط به بخش‌های مناطق آزاد را خریداری کنند. بانک مطرح کرد: با استفاده از این بازار سرمایه‌های جدیدی که به بورس کشور وارد می‌شود از طریق سرمایه‌گذاری‌های خارجی تقویت می‌شود.

دو عرضه اولیه  در راه بورس+ جزییات

امروز و فردا به ترتیب نماد «زملارد» در فرابورس و نماد «شبهساز» در بورس عرضه اولیه خواهند شد. به گزارش ایسنا،  ۱۵ درصد از کل سهام شرکت امروز (سه‌شنبه) عرضه می‌شود که حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۲۰ سهم است. ثبت سفارش این نماد ساعت ۱۳ تا ۱۷ امروز خواهد بود و دامنه قیمت در ثبت سفارش نیز از ۲۰۰۰ تا ۲۱۰۰ تومان است.

همچنین در روز چهارشنبه، ۴ میلیارد و ۲۶ میلیون و۱۵۷ هزارو ۴۰۰ سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت بهساز کاشانه تهران در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد «ثبهساز» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. بر این اساس، حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی ۱۰۰۰ سهم و سقف و کف قیمت نیز به ترتیب ۲۲۰۰ و ۲۰۹۰ ریال است

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران