شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته شاخص بورس تا پایان شهریور ماه تا کانال دو میلیون و ۵۰۰ یا دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رشد خواهد کرد.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته شاخص بورس تا پایان شهریور ماه تا کانال دو میلیون و ۵۰۰ یا دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رشد خواهد کرد. 

شاخص کل بورس در بازار تحت تاثیر سهام بزرگ بازار و بعد از چند روز نوسان و اصلاح در مسیر صعود قرار گرفت و با ۵۵ هزار و ۷۷۴ واحد رشد به رقم یک میلیون و ۸۶۴ هزار واحد رسید و سه درصد رشد را در معاملات امروز با خود به ارمغان آورد. در کنار شاخص کل، شاخص «هم‌وزن» نزدیک به ۲.۵ درصد رشد را با خود به همراه داشت و نمادهای بزرگ و کوچک بازار برخلاف معاملات هفته گذشته همسو با یکدیگر و در یک مسیر معاملاتی قرار گرفتند. برخلاف پیش‌بینی اغلب کارشناسان که اعلام کرده بودند معاملات بورس از سمت سهام بزرگ بازار در حال تغییر مسیر به سمت سهام کوچک است و نقدینگی به سمت این‌گونه سهام سوق داده می‌شود، بازار در معاملات روز گذشته با حجم قابل توجهی از تقاضا در نمادهای بزرگ روبه‌رو شد که این اتفاق توانست به کل مسیر بازار را تغییر دهد، در این زمینه «بهادر شمس» روز (دوشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به افزایش عرضه‌های سهام دولتی، بازار تحت تاثیر این‌گونه سهام قرار گرفت، اما طبیعی است زمانی که شاخص با شتاب زیادی در مسیر رشد قرار گیرد به‌طور حتم با روزهایی روبه‌رو خواهد شد که شدت عرضه افزایش می‌یابد. وی اضافه کرد: موضوعی که در وضعیت کنونی به عنوان خطری جدی بازار را تهدید می‌کند، ذهنیت فعالان بازار است که با تصور فرار رسیدن زمان اصلاح در بازار تصمیم به رفتارهای هیجانی در بازار می‌گیرند و به سرعت شروع به فروش هیجانی سهام در بازار می‌کنند، چنین رفتاری در حالی از سوی فعالان بازار بروز پیدا می‌کند که هیچ گونه مستندی برای اصلاح روند بازار وجود ندارد. شمس خاطرنشان کرد: بیشتر سهامداران تازه وارد به بازار به صورت هیجانی رفتار می‌کنند و با کوچک‌ترین اتفاقی دست به فروش سهام خود در بازار می‌زنند که این موضوع زمینه افت بیشتر شاخص بورس و ضرر سهامداران در بازار را فراهم می‌کند. این کارشناس بازار سرمایه پیرامون پیش‌بینی خود از روند معاملات بورس گفت: روند صعودی بازار همچنان ادامه خواهد داشت، اما نقطه پایانی این رشد مشخص نیست و نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی را از این موضوع اعلام کرد. به گفته شمس، جریان قابل توجهی از نقدینگی به سمت بورس ادامه دارد و افراد زیادی از سرمایه‌گذاران به دنبال دریافت کد بورسی هستند که این موضوع نشان می‌دهد جریان ورود پول به بازار همچنان تداوم دارد و تقاضای زیادی در بازار به وجود آمده است.  این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: افرادی که در بهمن ماه سال گذشته از بازار خارج شده بودند دوباره برای سرمایه‌گذاری نقدینگی‌های خود را وارد این بازار کرده‌اند. وی گفت: همیشه عرضه‌های اولیه مشوق حضور افراد برای سرمایه‌گذاری در بازار بوده، مرحله نخست عرضه این صندوق‌ها با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو نشد، اما با توجه به بازدهی خوبی که در اختیار سهامداران قرار گرفت به نظر می‌رسد صندوق‌های بعدی با استقبال فعالان بازار روبه‌رو شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران