شماره امروز: ۵۴۷

| | |

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، با حمایت از ایده تشکیل صندوق زمین و مسکن در بورس گفت: با ورود مسکن به بورس، شفافیت معاملات افزایش یافته و از فساد در این بخش جلوگیری می‌شود.

بورس مسکن قیمت‌ها  را عادلانه می‌کند

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، با حمایت از ایده تشکیل صندوق زمین و مسکن در بورس گفت: با ورود مسکن به بورس، شفافیت معاملات افزایش یافته و از فساد در این بخش جلوگیری می‌شود.

به گزارش سنا، دارابی اظهار داشت: هم اکنون قیمت گذاری مسکن در کشور مرجع مشخصی ندارد و اگر قیمت‌ها به کمک بورس شفاف شود، گلوگاه‌های مسکن مشخص خواهد شد، چراکه در حال حاضر مساله اصلی برای مردم غیرشفاف بودن بازار مسکن است و تا زمانی که قیمت‌ها واقعی نشود، نمی‌توان به قیمت عادلانه در این بخش دست یافت.

وی ادامه داد: با ورود مسکن به بورس، عرضه تحریک خواهد شد و با تامین مالی در این بخش، تولید و عرضه مسکن افزایش خواهد یافت .

 دارابی، “کمبود سرمایه “ و “کاهش تولید “ را دو عامل مهم آشفتگی بازار مسکن دانست و گفت: با ورود مسکن به بازار سرمایه هر دو مشکل برطرف می‌شود.

 وی با بیان اینکه اولویت نخست در بورس، تامین مالی و روش‌های تامین مالی در بخش مسکن است، افزود: تأمین سرمایه در بورس نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال را جبران خواهد کرد. همچنین ۵ هزار میلیارد تومان تخصیصی به این بخش، کمک بزرگی برای مسکن کشور خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شفاف نبودنِ قیمت مسکن در بازار سنتی بر مشکلات این بخش افزوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه خوب فروش اوراق مسکن، ساختارهای سنتی کنار می‌رود و دست دلالان و سوداگران این بازار کوتاه خواهد شد.

وی اطمینان داد بعد از اینکه بورس مسکن در ماه‌های آتی وارد پذیره نویسی شود، بستری امن برای خرید و فروش مسکن ایجاد خواهد کرد. 

به گفته دارابی، بازار سرمایه با زیرساخت‌های مناسب و ابزارهای کنترلی قوی که در اختیار دارد، از خرید و فروش‌های متعدد و غیرواقعی جلوگیری و به دولت‌ها در شفاف سازی معاملات و مقابله با تخلفات و فسادهای احتمالی کمک خواهد کرد.

«غزر» به بورس می‌آید

عرضه اولیه سهام «شرکت صنعتی زر ماکارون» با نماد «غزر» روز چهارشنبه (٢٥ تیر ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.

آگهی عرضه اولیه سهام شرکت «صنعتی زر ماکارون» به نماد «غزر» منتشر شد.

بر این اساس، روز چهارشنبه (٢٥ تیر ماه) تعداد ۱۹۲ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت «صنعتی زر ماکارون» به عنوان پانصدوسی و هشتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر» گروه و طبقه «سایر محصولات غذایی» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد «غزر» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۱۵۰سهم در دامنه قیمتی ۳۷ هزار و ۷۵۰ ریال تا ۳۹ هزار و ۷۵۰ ریال تعلق می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران