شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر پذیرش بورس تهران با اشاره به قرار گرفتن ۴۶ شرکت در مرحله درج نماد و در جریان پذیرش از اقدامات لازم برای عرضه اولیه سهام پتروشیمی بندرامام خبر داد. به گزارش اقتصادآنلاین،

۴۶ شرکت در مرحله  پذیرش و درج نماد 

مدیر پذیرش بورس تهران با اشاره به قرار گرفتن ۴۶ شرکت در مرحله درج نماد و در جریان پذیرش از اقدامات لازم برای عرضه اولیه سهام پتروشیمی بندرامام خبر داد. به گزارش اقتصادآنلاین، محمد امین قهرمانی گفت: در راستای ورود پتروشیمی بندر امام به بورس، اقداماتی از جمله تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده تا پایان سال مالی ٩٨ و تهیه طرح کسب و کار و بودجه باید انجام شود. هنوز درخواست رسمی از سوی پتروشیمی بندر امام برای عرضه سهام به بورس ارسال نشده است. وی افزود: بحث ورود یک هلدینگ معدنی با سرمایه هزار میلیارد تومانی در هیات پذیرش تا سه هفته دیگر مطرح خواهد شد. تاکنون ١١ شرکت در مرحله درج نماد هستند و ٣۵ شرکت نیز در جریان پذیرش قرار دارند.

اختصاص رتبه A+ بلندمدت  و A۱ کوتاه‌مدت به «فولاد»

«شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا، رتبه A+ بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت را به شرکت فولاد مبارکه اصفهان (سهامی عام) تخصیص داد. » به گزارش سنا، شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا» بر اساس بررسی داده‌های کمی شامل صورت‌های مالی و نسبت‌های مالی مستخرج از آن و ویژگی‌های کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به فعالیت‌های شرکت، حاکمیت شرکتی، محیط عملیاتی، تأمین مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب‌وکار و صنعت مربوطه، رتبه اعتباری بلندمدت A+ با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه‌مدت A۱ با درجه سرمایه‌گذاری را به شرکت فولاد مبارکه اصفهان (سهامی عام) تخصیص داد. بر اساس واژه‌نامه تعاریف شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا»، در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالاست؛ همچنین دورنمای رتبه اعتباری «پایا» اظهارنظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان‌مدت است. دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران