شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سازمان بورس اعلام کرد: دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد. به گزارش مهر، بورس اوراق بهادار تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

دامنه نوسانETFها به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

سازمان بورس اعلام کرد: دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد. به گزارش مهر، بورس اوراق بهادار تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع سرمایه‌گذاران محترم می‌رساند؛ دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس اوراق بهادار تهران از روز دوشنبه مورخ 16/04/1399 به ۱۰ (ده) درصد کاهش می‌یابد. شایان ذکر است، در روز گذشته معاملات دارا یکم بدلیل اختلاف قابل توجه قیمت سفارشات وارد شده با خالص ارزش روز دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم مورد تایید قرار نگرفت.

سهام‌داری با زبان ساده به مردم آموزش داده شود

 نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت اقتصاد و سازمان بورس مکلفند؛ بسترهای لازم را برای حضور مردم در بازار سرمایه با هدف خرید سهام شرکت‌های تولیدی فراهم کنند. به گزارش خانه ملت، سید غنی نظری خانگاه با تاکید بر اهمیت ایجاد زیرساخت‌ها در بازار بورس و سرمایه، گفت: مدیریت نقدینگی انباشته شده در جامعه به معنای سوق دادن آن‌ به سمت شرکت‌های تولیدی است، لذا وزارت اقتصاد و سازمان بورس مکلفند بسترهای لازم را برای حضور مردم در بازار سرمایه با هدف خرید سهام شرکت‌های تولیدی فراهم کنند که در این مسیر نخستین قدم آموزش سهام‌داری با زبان ساده توسط صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها است چراکه در این شرایط با تفهیم وضعیت بورس به مردم نوسانات شاخص‌های آن موجب التهاب در جامعه نمی‌شود.  

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران