شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برای درج در تابلوی بورس منتظر اقدام شورای عالی بورس، سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس هستند، گفت:

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برای درج در تابلوی بورس منتظر اقدام شورای عالی بورس، سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس هستند، گفت: تاکنون 20 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند.

به گزارش فارس، اکبر حیدری در مورد اتمام زمان انتخاب روش مدیریت سهام عدالت، گفت: طبق گفته سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، زمان انتخاب روش مدیریت سهام عدالت تمام شده است و 20 میلیون نفر روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده و 29 میلیون نفر در روش مدیریت غیرمستقیم یعنی مدیریت از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باقی مانده‌اند. وی افزود: گرچه ما اعتراض داریم، زیرا قرار بود هفته آخر مهلت برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت امکانی فراهم شود تا کسانی که از روی هیجان در ابتدا روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، بتوانند به روش غیر مستقیم برگردند، اما متأسفانه این امکان فراهم نشد. سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در پاسخ به این پرسش که چه زمانی شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری عدالت در تابلوی بورس درج می‌شوند، گفت: این مساله به همکاری شورای عالی بورس، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی بستگی دارد که سریعاً تعیین و تکلیف سهامداران عدالت را انجام دهد و آنهایی که روش مدیریت مستقیم را برگزیده‌اند، از پرتفوی شرکت‌های استانی خارج شوند و برای باقیمانده افراد در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعیین تکلیف کند. حیدری گفت: هنوز اطلاعات سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، در دست سازمان خصوصی‌سازی است و باید فرایند حقوقی و اصلاح قراردادها انجام و صورتجلسه امضا شود که هنوز آن را به شرکت‌های سرمایه‌‌گذاری استانی نداده‌اند. وی افزود: به محض تعیین تکلیف دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری استانی، مجمع فوق‌العاده این شرکت‌ها برای افزایش سرمایه و درج در تابلوی بورس انجام می‌شود. سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت همچنین در مورد اینکه سهام عدالت افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، چه زمانی در پرتفوی آنها قرار می‌گیرد، گفت: همه این موارد بستگی به مقدمه و موخره‌ای دارد که باید سازمان خصوصی‌سازی با همکاری سازمان بورس انجام دهد.

به گفته حیدری، بعد از درج نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس سهامداران این شرکت‌ها به راحتی می‌توانند کل سهام خود را معامله کنند.  وی در مورد اینکه آیا افرادی از کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در شورای عالی بورس حضور دارند، گفت: ما در شورای عالی بورس نیستیم، اما امیدواریم در اسرع وقت فرایند انتقال سهام عدالت به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام شود و نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در تابلوی بورس درج و قابل معامله شود. سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت این سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تأکید کرد: کسانی که گزینه مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، ارزش پرتفوی سهام آنها بیشتر از پرتفوی سهام کسانی است که روش مستقیم را برگزیده‌اند، چون در سرمایه‌گذاری استانی یک ارزش معنوی و ارزش جمعی برای سهام ایجاد می‌شود که این ارزش به همه اعضای سرمایه‌گذاری استانی می‌رسد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران