شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو هیات مدیره بورس انرژی از راه‌اندازی ابزاری جدید برای برخی مشتقات نفتی در این بورس پس از تصویب در آینده نزدیک خبر داد.

عضو هیات مدیره بورس انرژی از راه‌اندازی ابزاری جدید برای برخی مشتقات نفتی در این بورس پس از تصویب در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش بورس پرس، رضا علوی با اشاره به پیگیری‌ها و مطالعات امکان پذیر انجام شده به بورس پرس گفت: دستورالعمل اجرایی معاملات قراردادهای آتی و اختیار معامله برخی مشتقات نفتی از جمله بنزین، گازوییل، برش سنگین، رافینیت و ... در شرکت بورس انرژی تدوین و نهایی شده و پس از تصویب در هیات مدیره سازمان بورس به زودی راه‌اندازی می‌شود. وی افزود: در سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر حجم عرضه‌ حامل‌های انرژی از جمله فرآورده‌های نفتی بودیم این درحالی است که روند و ارزش معاملات خصوصاً فروش بنزین نسبت به دوره مشابه گذشته افزایش خوبی داشته و تقاضاهای زیادی وجود دارد. علوی ادامه داد: روند معاملات اخیر بورس انرژی به خوبی بیانگر شفافیت و قیمت‌گذاری عادلانه، تداوم همیشگی عرضه و رشد تدریجی به تقاضای ایجاد شده در این بازار است. بنابراین گزارش، بازار مشتقه شامل سه تابلوی قرارداد سلف موازی استاندارد، قرارداد آتی و قرارداد اختیار معامله است که هر یک از تابلوها دارای دو رینگ داخلی و بین‌ المللی هستند و معاملات در بازار مشتقه به صورت تمام الکترونیکی انجام می‌‌پذیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران