شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: این روزها اثرات روانی و منفی آزادسازی سهام عدالت بر معاملات بازار سرمایه بی‌تاثیر شده است.

تعدیل شدن تاثیر روانی آزادسازی سهام عدالت

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: این روزها اثرات روانی و منفی آزادسازی سهام عدالت بر معاملات بازار سرمایه بی‌تاثیر شده است.

به گزارش ایبِنا، ابراهیم خلیلی با اشاره به رشد و رونق بازار سرمایه گفت: بعد از افت و اصلاحی که شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها در هفته‌های گذشته داشتند که در برخی نمادها تا ۴۰ درصد اصلاح نیز اتفاق افتاد، طبیعی است که با رسیدن قیمت‌ها به سطوح جذاب این اصلاح متوقف و بازار سرمایه روند رو به رشد خود را از سر بگیرد. این کارشناس بازار سرمایه افزود: نکته مهم دیگر در پاسخ به چرایی رکوردشکنی دوباره شاخص بورس و اقبال به سمت بازار سهام، رکود سنگین بر سایر بازارها است که موجب شده تا نقدینگی دوباره به سمت تالار شیشه‌ای بیاید. بنابراین تا مادامی که نقدینگی در این بازار حاضر باشد رونق بازار سهام تداوم خواهد داشت. وی اذعان داشت: از سوی دیگر پیش فروش خودرو و تقاضای بسیار زیاد برای خرید خودرو نشان داد که نقدینگی زیادی در جامعه وجود دارد که به دلیل رکود حاکم بر سایر بازارها بدون شک این نقدینگی برای آمدن به بازار سرمایه از انگیزه‌های لازم برخوردار است. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: همچنین این روزها شاهد حمایت دوباره متولیان اقتصادی کشور از بازار سرمایه هستیم که این موضوع نیز نشان می‌دهد حداقل در ماه‌های پیش‌رو بازار سهام روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد. وی تاکید کرد: افزون بر موارد اشاره شده این روزها اثرات روانی و منفی آزادسازی سهام عدالت بر معاملات بازار سرمایه نیز بی‌تاثیر شده و این موضوع نیز به عامل دیگری برای توقف ریزش شاخص و قیمت‌ها در بورس و فرابورس تبدیل شده است. خلیلی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در خصوص تداوم رکوردشکنی‌های شاخص بورس رشد قیمت سهام شرکت‌ها و همچنین اقبال سرمایه‌گذاران با بازار سهام این است که ریسک‌های بین‌المللی به ویژه از سوی ایالات متحده کاهش یافته و نه تنها از تهدیدها دیگر خبری نیست، بلکه رییس‌جمهور این کشور به دنبال احیای برجام است که از این منظر نیز بازار سهام از انگیزه لازم برای تداوم رشد و رونق برخوردار است.

از قطار بازدهی سهام عدالت پیاده نشوید

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه سپهر گفت: دارندگان سهام عدالت باید قدر این سبد سهام را بدانند و به راحتی از قطار کسب بازدهی بازار سرمایه پیاده نشوند. به گزارش ایبِنا، محمد وطن‌پور به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد: با توجه به چشم‌انداز مثبت بازار سرمایه و ارزندگی سهام شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت نسبت به فروش آن عجله نکنند.

وی با بیان اینکه با آزادسازی سهام عدالت، تعداد کثیری از مردم به جمع فعالان بازار سرمایه پیوسته‌اند، تاکید کرد: این اتفاق مبارکی برای تعمیق بورس و توسعه فرهنگ سهامداری در کشور به شمار می‌رود و باید این فرصت را برای حمایت از تولید و بالا بردن نرخ رشد اقتصادی مغتنم دانست. وطن‌پور تصریح کرد: سهام عدالت سبدی از سهام بزرگ‌ترین و پربازده‌ترین و البته بهترین بنگاه‌های اقتصادی کشور است که همگی آنها در سال‌های گذشته بازدهی و عایدی مناسبی را برای سهامداران خود ایجاد کرده‌اند و در آینده نیز برای آنها ظرفیت‌های مختلفی پیش‌بینی می‌شود. وی با بیان اینکه بازار سرمایه محلی برای انتقال ثروت از اشخاص عجول به اشخاص صبور است، توصیه کرد: دارندگان سهام عدالت قدر ثروت خود را بدانند و به راحتی از قطار کسب بازدهی در بازار سرمایه پیاده نشوند.

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه سپهر اظهار امیدواری کرد سهامداران سهام عدالت از جمله سهامداران صبور بازار سرمایه باشند که بیشترین بازدهی را از صبوری خود در این بازار خواهند برد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران