شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سود ۶۳۳ریالی «شگویا» برای یک‌سال مالی: به گزارش سنا، شرکت پتروشیمی تندگویان اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ را منتشر کرد.

   سود ۶۳۳ریالی «شگویا» برای یک‌سال مالی: به گزارش سنا، شرکت پتروشیمی تندگویان اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ را منتشر کرد. در این گزارش سود هرسهم نسبت به مدت مشابه سال مالی۱۳۹۷ با رشد ۳۶درصدی مبلغ ۶۳۳ریال اعلام شده است. این شرکت سود عملیاتی خود را با افزایش ۳۴درصدی مبلغ ۱۴هزار و ۴۵۱میلیارد ریال و سود خالص را با افزایش ۳۶درصدی مبلغ ۱۵هزار و ۱۶۹میلیارد ریال منتشر کرد. «شگویا» طی دوره مورد گزارش سود انباشته خود را به ۱۴هزار و ۸۶۳میلیارد ریال رسانده است. این شرکت در تشریح سایر برنامه‌های با اهمیت خود اعلام کرد که طی دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۰اسفند۱۳۹۹ شرکت پیگیری نهایی کردن تعدادی از قراردادهای فروش محصولات با مشتریان است و همچنین در راستای کاهش و کنترل ریسک نوسانات نرخ ارز و جلوگیری از تحمیل هزینه‌های نوسانات نرخ ارز، مدیریت شرکت مصصم است از محل منابع داخلی و نقدینگی موجود نسبت به پیگیری وتسویه بدهی‌های ارزی اقدام کند. «شگویا» با توجه به افزایش تولید سال مالی مورد گزارش اقدامات زیر را برای بهبود و سودآوری را پیگیری می‌کند. علاوه بر این راه‌اندازی خطوط باقی مانده و افزایش کیفیت در تولید محصولات واحدهای نساجی (POY&STAPLE) در دستور کار قرار دارد. این شرکت به دنبال رفع تنگناهای تولید و افزایش عملیات سودآور شرکت، تحقق برنامه مصوب تولید و رسیدن به ظرفیت اسمی واحدها و اجرای پروژه‌های بهینه‌سازی مصارف انرژی و کاهش درصد اتلاف انرژی با تشکیل کمیته تخصصی انرژی و اطلاع‌رسانی و مشارکت همگانی همکاران است. خاطرنشان می‌شود: کاهش ضایعات تولیدی و به حداقل رساندن تولید محصولات نامرغوب به میزان کمتر از یک درصد مطابق میزان طراحی است و و «شگویا» جهت برطرف کردن مشکلات زیست محیطی به دنبال اخذ گواهی‌های لازم از مراجع ذی‌ربط به منظور بخشودگی عوارض آلایندگی است.

  ۱۳۰۱ریال؛ سود هرسهم «فولاژ»:  شرکت فولاد آلیاژی ایران در صورت‌های مالی ۱۲ماهه برای هرسهم یک هزار و ۳۰۱ریال سود محقق کرد. به گزارش سنا، شرکت فولاد آلیاژی ایران در یک‌سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ توانست با رشد ۹۴درصدی سود هرسهم سال مورد گزارش نسبت به سال مالی۱۳۹۷، سود یک هزار و ۳۰۱ریالی برای هرسهم را پوشش دهد. این شرکت ۵هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی سود عملیاتی یک‌ساله خود را ۶هزار و ۴۸۳میلیارد ریال و سود خالص را ۵هزار و ۶۴۶میلیارد ریال رقم زد. همچنین سود انباشته «فولاژ» به ۷هزار و ۵۷۶میلیارد ریال رسید. اهداف و برنامه‌های راهبردی این شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات در سال جهش تولید، گذار از ظرفیت اسمی کارخانه و فروش حداکثری با نگاه به بازار هدف جدید است. این شرکت اعلام کرد پروژه یزد۱ با پیشرفت ۴۶درصدی پیش بینی می‌شود در ۱۵اسفند۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. «فولاژ» قصد دارد تمام تلاش خودرا به کار گیرد و پروژه‌های خود را به اتمام برساند. این شرکت در سال جهش تولید، به دنبال کاهش قیمت تمام شده محصول و افزایش فروش در گرید‌های خاص است. علاوه بر این تلاش مدیریت شرکت در جهت کاهش قیمت تمام شده محصولات و فروش گرید‌های جدید در سبد فروش محصولات در سال ۱۳۹۹ است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران