شماره امروز: ۵۴۷

| | |

درآمد حاصل از فروش سهام دولت از طریق صندوق‌ سرمایه‌گذاری (ETF) برای بودجه‌های عمرانی و نه جاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اختصاص درآمد فروش سهام دولتی به طرح‌های عمرانی

درآمد حاصل از فروش سهام دولت از طریق صندوق‌ سرمایه‌گذاری (ETF) برای بودجه‌های عمرانی و نه جاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گزارش ایرنا، عباس معمارنژاد گفت: مجموع درآمد حاصل از فروش واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق پس از ارایه تخفیف بر اساس قیمت‌های کنونی، حدود

 ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌شود. معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد ادامه داد: ۱۶ هزار میلیارد تومان از این پول در اختیار دولت قرار می‌گیرد و یک هزار میلیارد تومان از آن نیز برای بازارگردانی، داخل صندوق باقی می‌ماند. وی با اشاره به استفاده منابع حاصل از فروش برای طرح‌های عمرانی گفت: اینکه بعدا جابه‌جایی‌هایی در ردیف‌های بودجه انجام شود، مربوط به آینده است، آنچه که اکنون در دستور کار قرار دارد این است که تلاش می‌شود همه منابع حاصل از واگذاری این صندوق در طرح‌های عمرانی استفاده شود. به گزارش ایرنا، پذیره‌نویسی صندوق‌ سرمایه‌گذاری (ETF) که گام بزرگ دولت برای مردمی کردن اقتصاد به شمار می‌رود فردا به پایان می‌رسد. بر اساس این طرح، سهام باقیمانده دولت در بانک‌های تجارت، صادرات و ملت و بیمه‌های البرز و اتکایی امین از طریق صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) به مردم عرضه می‌شود.

احراز هویت غیرحضوری  از هفته آینده

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: با انجام آخرین آزمایش‌ها، احراز هویت غیرحضوری متقاضیان دریافت کد بورسی از هفته آینده فراهم می‌شود. به گزارش بورس پرس، حسین فهیمی درباره احراز هویت غیر حضوری که قرار بود از این هفته عملی شود گفت: باتوجه به دریافت همه تاییدیه‌های مراجع نظارتی این رویه به صورت آزمایشی در سامانه سجام (sejam.ir) انجام می‌شود ولی به اعلام عمومی نرسیده است. وی ادامه داد: بنابراین انتظار می‌رود با انجام آخرین بررسی‌ها از هفته آینده امکان احراز هویت غیرحضوری متقاضیان فعالیت در بازار سرمایه فراهم شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران