شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به گزارش تسنیم، شاهین چراغی گفت: بازار بورس رکنی از اقتصاد کشور است و افزایش شاخص‌ها متاثر از سهام‌های بزرگ در بازار است.

ماشین و خانه خود را نفروشید

به گزارش تسنیم، شاهین چراغی گفت: بازار بورس رکنی از اقتصاد کشور است و افزایش شاخص‌ها متاثر از سهام‌های بزرگ در بازار است. وی ادامه داد: امروزه مردم ظرفیت بازار سرمایه را به خوبی شناسایی کردند و این باعث شده تا ورود نقدینگی به بازار سرمایه بیشتر شود. وی افزود: در بورس نماد‌های متفاوتی وجود دارد و مردم باید با دقت و مطالعه اقدام به خرید و فروش کنند، زیرا برخی شرکت‌های کوچک که ظرفیت رشد بالایی ندارند قیمت سهم شان بدون کنترل بالا رفته است و اگر سهامداران اطلاعی از گزارش‌های مالی شرکت‌ها نداشته باشند و مستقیم وارد بازار شوند دچار زیان می‌شوند. پس تازه واردان بازار سرمایه باید به‌دور از شایعات اقدام به خرید صندوق‌های سهام کنند. عضو شورای عالی بورس ادامه داد: بورس به عنوان موجودی زنده است که در برخی مواقع هیجان دارد، قطعا از هیجان خواهد افتاد و با مسیر رو به رشد به آرامش می‌رسد. چراغی تصریح کرد: مردم حتما با سرمایه‌های مازاد وارد بازار سرمایه شوند و به هیچ‌وجه خانه و ماشین خود را نفروشند. وی افزود: بدون شک بازار سرمایه ظرفیت خوبی دارد، اما نباید به شایعات در فضای مجازی توجه و اقدام به خرید سهام کنند. وی ادامه داد: با تمهیداتی که دولت و بانک مرکزی درباره عرضه سهام دولتی اتخاذ کرده است، ورود این حجم نقدینگی به بازار سرمایه، باعث توسعه اقتصادی شرکت‌ها می‌شود و اقتصاد از بانک محور به سمت سرمایه محور حرکت می‌کند.

زرماکارون وارد بورس شد

بر اساس اسناد منتشره در کدال، زرماکارون به عنوان 538 امین شرکت بورسی در بازار دوم در بخش ساخت محصولات غذایی و آشامیدنی درج شد. به گزارش فارس، شرکت «صنعتی زر ماکارون» با نماد «زر» در فهرست نرخ‌های تابلوی بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد. مدیریت پذیرش اوراق بهادار، با توجه به مصوبه‌ مورخ 06/ 02 / 1399 هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران، شرکت صنعتی زر ماکارون در بازار دوم بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است. باتوجه به نتیجه اقدامات صورت‌گرفته و ارائه تعهدات لازم در مورد موارد ذکر شده در مصوبه مذکور، نام شرکت از تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه سال 1399 به عنوان پانصد و سی و هشتمین شرکت پذیرفته شده در بورس بخش «ساخت محصولات غذایی و انواع آشامیدنی‌ها»، گروه «ساخت سایر محصولات غذایی» و طبقه «ساخت ماکارونی، رشته فرنگی و محصولات آردی مشابه» با کد «1544» و نماد «زر – ZAR» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده ‌است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران