شماره امروز: ۵۴۷

| | |

روز گذشته بورس بعد از چندین روز سیر صعودی، بالاخره نفس کشید تا مقبول کارشناسان باشد ولی بازگشایی نماد شستا منجر به جبران افت ۱۰۸۵ واحدی و رشد ۱۰۰۸ واحدی در دقایق ابتدایی شد.

روز گذشته بورس بعد از چندین روز سیر صعودی، بالاخره نفس کشید تا مقبول کارشناسان باشد ولی بازگشایی نماد شستا منجر به جبران افت ۱۰۸۵ واحدی و رشد ۱۰۰۸ واحدی در دقایق ابتدایی شد. به گزارش بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام مثبت آغاز به کار کرد و برخی نمادها که از روز گذشته فشار فروش داشتند با عقب‌نشینی خریداران در ابتدای بازار همراه شدند. به‌طوری که افزایش عرضه‌ها، صف خرید نمادهای بزرگ صف و ورود نمادهای کوچک‌تر به محدوده‌های منفی با نزدیک شدن شاخص به محدوده یک میلیون واحدی همزمان با اثر عواملی چون هیجان و احساسات زودگذر تازه واردها، اختلال در سیستم معاملات و ... درنهایت منجر به افت 1085 واحدی دماسنج بازار سرمایه شد. این رویداد شاید برای تازه واردان خوشایند نبود اما برای کارشناسان و تحلیل گران، رضایت بخش بود. چرا که بازار سهام بعد از چندین روز سیر صعودی که موجب نگرانی هم شده بود با روند نزولی قیمت‌ها و شاخص روبرو شد تا ضمن برگشت بخشی از تعادل، قادر به نفس کشیدن باشد . به این ترتیب در نتیجه اثر منفی شرکت‌های بزرگی چون هلدینگ پتروشیمی 

خلیج فارس، مپنا، تاپیکو، همراه اول، سرمایه‌گذاری غدیر، کشتیرانی و...، دماسنج بازار سهام شاهد افت اندک و معامله بیش از 15.7 هزار میلیارد تومان در بورس و 5.5 هزار میلیارد تومان در فرابورس شد. اما این پایان راه نبود و با بازگشایی نماد شستا بعد از پایان معاملات (پس از پاسخ به سوالات مطرح شده در کنفرانس اطلاع‌رسانی و از 13: 10) و اثر مثبت دو هزار و 507 واحدی بزرگ‌ترین هلدینگ چند رشته‌ای ایران، شاخص با اضافه کردن هزار و 424 واحد از نیمه کانال 980 هزار تایی هم عبور کرد . با این اوصاف همین که سیر نزولی قیمت سهام برخی شرکت‌های بزرگ و شاخص بعد از مدت‌های مدید رخ داد، می‌تواند نشانه کوچکی باشد از برگشت تعادل، معقول شدن رفتارها، کاهش حرص و آزها و صد البته نگرانی از سقوط قیمت‌ها.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران