شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طی یک هفته گذشته عملکرد بازارهای مالی کشور با رشدی بی‌سابقه تداوم یافتن. بر این اساس طی مدت یاد شده برای نخستین بار در تاریخ معاملات بازار سهام، ارزش بورس تهران به 3 هزار و 320 هزار میلیارد تومان رسید.

طی یک هفته گذشته عملکرد بازارهای مالی کشور با رشدی بی‌سابقه تداوم یافتن. بر این اساس طی مدت یاد شده برای نخستین بار در تاریخ معاملات بازار سهام، ارزش بورس تهران به 3 هزار و 320 هزار میلیارد تومان رسید. 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه به سطح ۸۷۸ هزار و ۱۲۲ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۱۸.۵ درصد رشد را تجربه کرد.

در پنج روز معاملات هفته‌ اخیر، شاخص بورس ۱۳۶ هزار و ۱۷۰ واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (سوم اردیبهشت ماه) با عدد ۷۴۱ هزار و ۹۵۲ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۱۰ اردیبهشت ماه) به عدد ۸۷۸ هزار و ۱۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۲۵۲ هزار و ۵۷ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۲۸۵ هزار و ۶۶۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۱۶۷ هزار و ۵۷۰ واحد به عدد ۱۸۹ هزار و ۷۲۹ واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک اقتصاد نوین، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان، سرمایه‌گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت گروه‌های شیمیایی‌ها، فرآورده‌های نفتی، سرمایه‌گذاری‌ها، بانک‌ها، فلزات اساسی، مواد دارویی، سیمان، خودرو و قطعات، بیمه و بازنشسته، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی‌های غیرفلزی، کانی‌های فلزی، چند رشته‌ای صنعتی با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

همچنین طی یک هفته گذشته گروه‌های شیمیایی، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، سیمان، آهک و گچ، مواد دارویی، محصولات فلزی، رایانه، بانک‌ها و موسسات اعتباری، فرآورده‌های نفتی، سرمایه‌گذاری‌ها، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، کانه‌های فلزی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، محصولات کاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

گفتنی است، گروه‌های شیمیایی، خودرو و قطعات، مواد دارویی، فلزات اساسی، سیمان، آهک و گچ، رایانه، محصولات فلزی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، سرمایه‌گذاری‌ها، فرآورده‌های نفتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانه‌های فلزی، حمل و نقل، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران