شماره امروز: ۵۴۷

| | |

زمان دقیق عرضه اولیه آریاساسول به‌طور کامل مشخص نیست اما طبق صحبت‌هایی که با این شرکت داشتیم قرار شده تا یک ماه آینده تکلیف برخی مسائل که در این شرکت به وجود آمده مشخص و سپس عرضه شود.

عرضه آریاساسول اردیبهشتی شد

زمان دقیق عرضه اولیه آریاساسول به‌طور کامل مشخص نیست اما طبق صحبت‌هایی که با این شرکت داشتیم قرار شده تا یک ماه آینده تکلیف برخی مسائل که در این شرکت به وجود آمده مشخص و سپس عرضه شود.

به گزارش ایرنا، افسانه اروجی به زمان عرضه اولیه آریا ساسول اشاره کرد و گفت: مطابق صحبت‌هایی که شرکت مطرح کرده است، تغییرات قیمت نفت بر نرخ اتان این شرکت تاثیر گذاشته است که این موضوع باعث شده تا فرابورس به دنبال شفافیت در قیمت‌های ارایه شده از سوی این شرکت باشد.

وی ادامه داد: تا زمان مشخص شدن نرخ واقعی اتان به عنوان خوراک این شرکت و تاثیر آن بر درآمد شرکت دست نگه داشتیم، بعد از روشن شدن این موضوع و ایجاد شفافیت به سراغ عرضه اولیه خواهیم رفت. اروجی اظهار داشت: زمان دقیق عرضه اولیه به‌طور کامل مشخص نیست اما طبق صحبت‌هایی که با این شرکت داشتیم قرار شده تا یک ماه آینده تکلیف این قضیه مشخص شود و به نظر می‌رسد تا اواخر اردیبهشت ماه شاهد عرضه اولیه آریاساسول در بورس باشیم.

معاون بازار فرابورس گفت: زیرساخت‌های عرضه سهام این شرکت در بورس فراهم شده است فقط اکنون مشکلی در هیات پذیرش و موضوع شفافیت قیمت‌های این شرکت وجود دارد که تا یک ماه آینده مشکل آن برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که تنها مشکل این شرکت هیات پذیرش بود وعده عرضه این شرکت را برای چهارشنبه هفته آینده داده بودیم اما امروز که این شرکت اعلام کرد به دنبال نرخ قطعی خوراک خود است به دلیل حائز اهمیت شفافیت این موضوع، عرضه اولیه را به ماه آینده موکول کردیم اما به‌طور حتم زمان عرضه اولیه به هفته آینده نمی‌رسد.

اروجی به عرضه دیگر شرکت‌ها در فرابورس اشاره کرد و گفت: دو شرکت درج شده دیگه مانند لاستیک یزد و پگاه گیلان در فرابورس درج شده که اکنون به دنبال اقدامات لازم برای عرضه اولیه هستیم، به نظر می‌رسد این شرکت‌ها هم تا یک ماه آینده به مرحله عرضه اولیه برسند.

بازارهای آسیایی کمی رو به تعادل

بازارهای آسیایی در معاملات روز چهارشنبه پس از پشت سر گذاشتن تلخ‌ترین رکود بازارهای مالی از سال ۱۹۳۰ میلادی، نفس راحتی کشیدند و با اندکی افزایش معاملات را خاتمه دادند.

به گزارش سنا، با شروع مجدد برخی از فعالیت‌های تجاری در دنیا، بازارهای آسیایی نیز رشدی نسبی را به ثبت رساندند.

چین که در پی تقویت زیرساخت‌های اقتصادی خود است در اقدامی جدید، نرخ بهره میان مدت را به پایین‌ترین حد ممکن رسانده است تا بتواند از این طریق اقتصاد در هم تنیده خود را کمی التیام ببخشد. این اقدامات تقویتی چین موجب شد شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن امروز با رشد ۰.۲ درصدی همراه شود و شاخص شانگهای چین نیز ۰.۳ درصد مثبت شد. شاخص نیکی ژاپن ۰.۲ درصد افت کرد. این در حالی است که در جلسه قبلی معاملاتی افت ۳ درصدی را به ثبت رسانده بود. در بازار آتی اروپا، شاخص E-Mini با افت ۰.۵ درصدی همراه شد و شاخص آتی یورواستاکس و فوتسی لندن نیز بدون تغییر نسبت به معاملات جلسه گذشته، همراه شدند. این در حالی است که، تحلیلگران پیش‌بینی کردند در نیمه اول سال ۲۰۲۰، تولید ناخالص داخلی اروپا به میزان متوسط ۱۰ درصد کاهش می‌یابد. در عین حال، ضربه اصلی به اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم رخ خواهد داد، زمانی که اقتصاد اروپا ۸.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را از دست می‌دهد. کارشناسان معتقدند، حتی اگر اقتصاد در اوپا در نیمه دوم سال بهبود یابد نیز، تولید ناخالص داخلی در کشورهای اروپایی همچنان ۵.۲ درصد کاهش در سال را نشان خواهد داد. اقتصاد ایتالیا و اسپانیا که به بزرگ‌ترین مراکز گسترش این ویروس در اروپا تبدیل شده‌اند، بیشترین فروپاشی اقتصادی را متحمل می‌شوند. تولید ناخالص داخلی این کشورها در سال ۲۰۲۰ به ترتیب ۷.۳ و ۵.۷ درصد کاهش می‌یابد. اقتصاد انگلیس ۵ درصد تولید ناخالص داخلی را در طی سال جاری از دست می‌دهد، آلمان - ۴.۷ درصد، فرانسه - همچنین ۴.۷ درصد با کاهش تولید ناخالص داخلی رو به رو خواهند شد. این آژانس همچنین به داده‌های صندوق بین‌المللی پول استناد می‌کند، که براساس آن، تولید ناخالص داخلی کشورهای اروپایی به دلیل انزوا و بسته شدن مرزها، در سال ۲۰۲۰ به میزان ۷.۵ درصد کاهش می‌یابد. طبق آمار صندوق بین‌المللی پول، ایتالیا و اسپانیا نیز بیشترین آسیب را خواهند دید .

پیش بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی فرانسه ۷.۲ درصد، آلمان با ۷ درصد در طی سال جاری کاهش می‌یابد. گفتنی است تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به کرونا ویروس درگذشته‌اند. به نظر می‌رسد در این میان، اقتصاد امریکا که درگیر ویروس کرونا شده است به سختی بتواند خود را از مهلکه نجات دهد. طبق آخرین آمار منتشر شده میزان تلفات ویروس کرونا در امریکا در یک روز، رکورد دیگر کشورها را پشت سر گذشته است و با دو هزار و ۲۲۸ فوتی در یک روز درگیرترین کشور به ویروس کرونا اعلام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران