شماره امروز: ۵۴۷

در بورس تهران روی داد

| | |

در پایان معاملات روز گذشته شاخص بورس با رشد ۲۹۰۸ واحدی به ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید و برای اولین‌بار وارد کانال ۴۶۱ هزار واحدی شد.

گروه بورس|

در پایان معاملات روز گذشته شاخص بورس با رشد ۲۹۰۸ واحدی به ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید و برای اولین‌بار وارد کانال ۴۶۱ هزار واحدی شد. در معاملات دیروز، سهام داران تعداد ۳۵۳ میلیون سهم از گروه فلزات اساسی را به ارزش سه هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال خریداری کردند تا این گروه بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸، با افزایش ۲۹۰۸ واحد به رکورد بی‌سابقه ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید و خود را در واپسین روزهای بهمن ماه برای رشد بیشتر آماده کرد.

بر‌اساس آمارهای معاملاتی به ثبت رسیده در این روز، اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند، به‌طوریکه شاخص کل با ۲۹۰۸ واحد رشد معادل ۰.۶۳ درصد کار خود را به پایان برد و شاخص‌ قیمت «وزنی- ارزشی» با ۷۷۶ واحد افزایش معادل ۰.۶۳ درصد به ۱۲۳ هزار و ۲۸۱ واحدرشد کرد. شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۰۱ واحد رشد معادل ۰.۷۴ درصد به ۱۵۰ هزار و ۳۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۳۴ واحد افزایش، معادل ۰.۷۴ درصد به ۱۰۰ هزار و ۶۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۱۶۱ واحد کاهش، معادل ۰.۵۷ درصد به ۵۵۸ هزار و ۸۹۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۳۲ درصد به ۳۳۲ هزار ۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۶۸۶ واحد رشد معادل ۱.۱۳ درصد، به ۹۵۹ هزار و ۴۹۲ واحد رسید. از سویی دیگر در این روز ۴ نماد «وامید با ۴۰۰ واحد، شپنا با ۳۴۶ واحد، تاپیکو با ۲۹۱ واحد و فخاس با ۲۸۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بر اساس این گزارش، در پایان معاملات روز شنبه شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به‌طوری که شاخص صنایع «چند رشته‌ای صنعتی با ۱۶۰۰ واحد صعود معادل ۳.۵۷ درصد به ۴۶ هزار و ۴۰۹ واحد، رایانه با ۱۲۳۰ واحد افزایش معادل ۳.۴۳ درصد به ۳۷ هزار و ۱۲۳ واحد، محصولات کاغذ ۳۹۱۸ واحد رشد معادل ۳.۳۱ درصد به ۱۲۲ هزا رو ۳۷۱ واحد، وسایل ارتباطی ۶۰۴ واحد افزایش معادل ۳.۰۱ درصد به ۲۰ هزار و ۵۴۶ واحد، محصولات چوبی با (۱۸۲۶۸) واحد ریزش، معادل (۳.۱۸) درصد به ۵۵۶ هزار و ۳۶۴ واحد، محصولات چرمی با (۱۸۲۶۸) واحد افت معادل (۳.۴۳) درصد به ۱۲ هزار و ۸۲۰ واحد، فنی مهندسی با (۱۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۲۵) درصد به ۳ هزار و ۸۶۷ واحد» رسید.

شایان ذکر است، نگاهی به آمارهای معاملاتی روز شنبه حکایت از آن دارد که قیمت سهام نمادهای «کبافق، ختراک، دزهراوی، شاراک، کپشیر، فسرب و حپترو» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سخزر، وتجارت، فنوال، خگستر، فنورد، ولساپا و خپارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز قبل در بورس تهران، در ۷۱۳ هزار نوبت معاملاتی، شش میلیارد و ۲۳۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

در فرابورس ایران نیز شاخص کل با افزایش بی‌سابقه 99 واحد روبرو شده و به رکورد 5915 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران در این روز به بیش از 348 تریلیون تومان رسید. معامله‌گران در فرابورس بیش از 2.6 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 393 هزار نوبت معامله و به ارزش 3460 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای سنگ آهن گهرزمین، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان، مادیران، شاخص فرابورس و فولاد ارفع بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، میدکو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌ است.

نمادهای پربیننده روز گذشته مربوط به ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع کاغذ پارس، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، زرین معدن آسیا، کشاورزی و دامپروری بینالود و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و بانک دی بوده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران