شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس:

| | |

با انتقال شرکت بورس اوراق بهادار به سعادت آباد، تالار شیشه‌ای خیابان حافظ، موزه بازار سرمایه می‌شود تا محلی برای آشنایی عموم مردم با این بازار باشد.

با انتقال شرکت بورس اوراق بهادار به سعادت آباد، تالار شیشه‌ای خیابان حافظ، موزه بازار سرمایه می‌شود تا محلی برای آشنایی عموم مردم با این بازار باشد.

به گزارش سنا، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس گفت: به زودی ساختمان قدیم بورس در خیابان حافظ که در واقع امروز سازه‌ای تاریخی و نمادین است به موزه بازار سرمایه تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان فعلی شرکت بورس محل آشنایی عموم مردم با تاریخ ۵۲ ساله بازار سرمایه ایران می‌شود، افزود: شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس روند تجهیز و راه‌اندازی موزه بازار سرمایه را در دستور کار خود قرار داده و در آینده‌ای نه‌چندان دور موزه بازار سرمایه میزبان عموم هموطنان و گردشگران می‌شود. یاسر فلاح ادامه داد: از تمامی اهالی شریف بازار سرمایه و فعالان این حوزه دعوت می‌کنم تا شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس را در این زمینه یاری کنند و با در اختیار گذاشتن اسناد و اشیاء تاریخی بازار سرمایه، امکان بازدید عموم مردم را از این موزه فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس یادآور شد: زنگ تاریخی بورس اوراق بهادار، سکه‌های ۵۰۰ تومانی که در سال ۹۶ به افتخار ۵۰ سالگی بازار سرمایه ضرب شد، هدایایی که از سوی دیگر کشورهای به بورس ما در طول سال‌ها اهدا شده و اسنادی تاریخی که در محل کتابخانه و اسناد سازمان بورس و اوراق بهادار نگهداری می‌شوند، عموما اشیایی هستند که می‌تواند در این موزه در اختیار بازدید عموم قرار بگیرد.

وی در پایان متذکر شد: برای پیرایش و چیدمان این موزه حتما با کارشناسان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مذاکراتی خواهیم داشت و از نظرات این متخصصین بهره می‌بریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران