شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل بورس تهران خبر داد

| | |

مدیرعامل بورس تهران با اعلام معاملات حدود ۴ هزار میلیارد تومانی روز نخست معاملات سهام در این هفته گفت:

مدیرعامل بورس تهران با اعلام معاملات حدود ۴ هزار میلیارد تومانی روز نخست معاملات سهام در این هفته گفت: حمایت همه‌جانبه حقوقی‌ها و صندوق‌ها از بازار سرمایه در روزهای آینده و تا زمان اطمینان از بازگشت تعادل ادامه خواهد یافت.

به گزارش سنا، علی صحرایی با اشاره به وضعیت دیروز بازار سهام و حمایت اساسی و همه‌جانبه گروه‌های مختلف به بورس پرس گفت: در جریان برگزاری جلسه صبح شنبه شورای عالی بورس، همه اعضای حاضر با تروریستی دانستن اقدام امریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، بر حفظ و تداوم نقدشوندگی مخصوصا برای سرمایه‌گذاران حقیقی تاکید کردند. وی ادامه داد: این رویکرد موجب شد معاملات روز گذشته بازار سهام با حضور نهادهای مالی مختلف، دو صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه، افراد حقوقی، کارگزاران و... با حجم قابل توجهی روبه‌رو شود؛ به‌طوری که ۶.۹ میلیارد سهم به ارزش ۳.۱ هزار میلیارد تومان در بورس داد و ستد شد و فرابورس هم شاهد ارزش معاملات ۹۱۷ میلیارد تومانی بود.این مقام مسوول افزود: این حمایت همه‌جانبه حقوقی‌ها از بازار سرمایه که در روزهای آینده هم تکرار خواهد شد، در راستای منافع ملی بوده و این گروه با حضور در طرف تقاضا و با تزریق نقدینگی، اقدام به جمع‌آوری صف‌های فروش کرده تا زمینه آرامش و تعادل بازار فراهم شود که جای قدردانی و سپاس از مدیران و اعضای هیات‌مدیره‌ها دارد.

صحرایی با بیان اینکه در بازار سرمایه هم مانند دیگر بخش‌ها، همدلی و اتحاد برای رفع چالش‌ها وجود داشته و دارد، ادامه داد: فعالان بازار سرمایه در شرایط جنگ اقتصادی، مانند سربازان در خط مقدم بوده و نقش آفرینی می‌کنند. در این میان سرمایه‌گذاران حقیقی هم نباید اسیر رفتارهای هیجانی شده و باید با تکیه بر منطق و استقلال حرفه‌ای، تصمیم‌گیری کنند.

به گفته وی همه ارکان بازار سرمایه و حقوقی‌ها و حامیان بازار تا زمان اطمینان از نقدشوندگی پایدار و تعادل و رویه عادی بازار سهام، همچنان به نظارت‌ها و حمایت‌ها ادامه می‌دهند و انتظار می‌رود در روزهای آینده روند معاملات بار دیگر مثبت شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران