شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت‌های حقوقی بزرگ در بورس حامی بازار و سهامداران خرد هستند. یک کارشناس بازار سرمایه در مورد حمایت از بازار بورس در شرایط کنونی که منجر به رفتار هیجانی سهامداران خرد و تشکیل صف فروش می‌شود، گفت:

شرکت‌های حقوقی بزرگ در بورس حامی بازار و سهامداران خرد هستند. یک کارشناس بازار سرمایه در مورد حمایت از بازار بورس در شرایط کنونی که منجر به رفتار هیجانی سهامداران خرد و تشکیل صف فروش می‌شود، گفت: شهادت سردار قاسم سلیمانی مطمئنا آسیب بزرگی برای کشور بود، اما در مورد بازار سرمایه و بورس و کلیت اقتصاد، قطعا مدیران اقتصاد کشور تدابیر لازم را خواهند داشت و جای نگرانی برای کلیت بازار سرمایه وجود ندارد.  وی گفت: سهم‌های بنیادی بزرگ بازار و سهم‌های ارزشمند وجود دارد. به گزارش فارس، به گفته این فعال بورسی، سهم‌های بزرگ بازار از نظر بنیادی دارای ارزش بوده و جای فروش ندارند و توصیه می‌کنم، سهامداران در بازار به کار سهامداری حرفه‌ای بپردازند.  وی افزود: شرکت‌های حقوقی از جمله شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی امروز از بازار حمایت کرده و در روزهای عادی هم از بازار حمایت می‌کنند و امیدواریم بازار ظرف فردا یا پس‌فردا به تعادل برسد و به نظر من هیجانات بازار یکی، دو روزه است. مهدوی پارسا در مورد اینکه برخی سهامداران خرد به شایعات و مطالب فضای مجازی عمل می‌کنند، گفت: سهامداران خرد بدون توجه به شایعات برای خرید و فروش به مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیل‌گرانی که از بورس مجوز دارند، مراجعه کنند و دنبال خرید سهام بر اساس مطالب کانال‌ها و شایعات نباشند که موجب ضرر خواهند شد. او همچنین تأکید کرد: یکسری از سهم‌ها در بازار هستند که ارزنده‌اند و باید خریداری شوند.  این کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر اینکه در حرکت اخیر بازار صنایع بانکی رشدی نداشته‌‌اند، گفت: در عین حال سهام برخی بانک‌ها جای رشد دارد و سهامداران می‌توانند از تحلیل‌گران مشورت بگیرند.  

مهدوی پارسا در مورد اینکه عده‌ای شایعه کرده بودند که بازار سرمایه بسته می‌شود، گفت: نیازی به بسته شدن بازار نیست، بازار و بورس خودش را متعادل می‌کند و حجم سهم‌های بنیادی که امروز بنیادی شد نشان می‌دهد سهم‌های خوب در حجم بالا معامله می‌شود، البته یکسری از سهم‌ها نیز بسیار کم‌حجم بودند که نشان می‌دهد، ارزندگی ندارند، اما سهام‌ بنیادی مانند سهام ملی فولاد یا سهام فملی مشکلی ندارند و ممکن است قدری افت قیمت داشته باشند، اما به نظر من از روز دوشنبه بازار متعادل می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران