شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارشناس بازار سرمایه، دو عامل افزایش قیمت دلار و سیگنال‌های مثبت بورس کالا را دلیل رونق روزهای اخیر بورس دانست و گروه‌های مقبول و جای رشد را معرفی کرد.

کارشناس بازار سرمایه، دو عامل افزایش قیمت دلار و سیگنال‌های مثبت بورس کالا را دلیل رونق روزهای اخیر بورس دانست و گروه‌های مقبول و جای رشد را معرفی کرد. به گزارش بورس‌پرس، این کارشناس بازار سهام درباره شرایط روزهای بازار سهام که با رشد قیمت‌ها و ثبت رکورد جدید شاخص 339 هزار تایی مواجه شده به ایرنا گفت: دو عامل افزایش قیمت دلار و سیگنال‌های مثبت بورس کالا، محرک اصلی رشد بازار سهام محسوب می‌شوند . وی ادامه داد: حجم فروش و افزایش قیمت محصولاتی مانند فولاد مبارکه و ملی مس در بورس کالا بر سهام این شرکت‌ها و دیگر نمادها موثر بوده و باعث ایجاد چشم‌انداز سودآوری بهتر، عامل تقویت تقاضا و رشد قیمت سهام در بازار شده است.سهام شرکت‌های کوچک نیز به دلایلی چون افزایش سرمایه، ارزش جایگزینی، جریان نقدینگی و انتظارات تورمی ناشی از گرانی قیمت بنزین و دلار، مورد توجه شده و رشد کرده‌اند و با سفته‌بازی همراه شده‌اند . این کارشناس به اشاره به احتمال اصلاح شاخص، افزود: دماسنج بازار سقف قبلی را شکسته که به‌طور معمول بعد از چنین رویدادهایی و شکسته شدن سقف‌ها و نقاط مقاومی مهم در کلیت بازار اصلاحی رخ می‌دهد و در صورت کاهش دلار به هر دلیل، می‌توان شاهد افت شاخص بود.

قدوسی ادامه داد: در شرایط فعلی و با افزایش تقاضا و ورود نقدینگی، اقبال بازار بیشتر به سمت سهام گروه‌های بیمه، خودرو و بانک‌هاست . در کوتاه‌مدت هم شرکت‌های بزرگ مانند گروه پتروشیمی که از رشد بازار جا مانده‌اند به دلیل افزایش نرخ خوراک و قیمت دلار رشد خواهند کرد. به واسطه سیگنال‌های مثبت در لایحه بودجه مبنی برافزایش قیمت دلار، گروه پالایشی هم به دلیل سیگنال‌های مثبت لایحه بودجه مبنی بر افزایش قیمت دلار، مورد توجه قرار خواهند گرفت .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران