شماره امروز: ۵۴۷

یک کارشناس بازار سهام مطرح کرد

| | |

در شرایط فعلی روند شاخص و فعالیت‌‌های بازار سهام نشان‌دهنده سکون نسبی و آرامش در بازار است.

در شرایط فعلی روند شاخص و فعالیت‌‌های بازار سهام نشان‌دهنده سکون نسبی و آرامش در بازار است.

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه هیچ رشدی در بخش‌های مختلف اقتصاد بی‌دلیل انجام نمی‌شود، گفت: رشد به خصوص در بورس دلیل می‌خواهد؛ دلایل یا محرک‌های رشد می‌تواند عواملی مانند نرخ دلار، افزایش نقدینگی، ورود نقدینگی جدید به بازار سهام، گزارش‌های مثبت دوره‌ای شرکت‌ها و ... باشد.

به گزارش سنا، پیمان تاتایی با اشاره به دلایل افت‌ روزهای اخیر شاخص تصریح می‌کند: بخشی از ریزش و نزول بازار به دلیل فشار فروش برخی سهامداران است که در زمان صعود بازار و در گرانی سهام اقدام به خرید کردند، ممکن است این فشار برای فروش جلوی شتاب صعود را بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه وضعیت کنونی و پیش‌بینی وضعیت بازار در میان مدت گفت: مولفه‌های بازار نشان می‌دهد که ممکن است بازدهی معقول در بازار نیز کمی کاهش پیدا کند؛ برای پیش‌بینی تا پایان سال هنوز نمی‌توان اظهارنظر کرد چراکه باید حداقل گزارش‌های ۹ ماهه را دید و براساس آن تخمین و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داد.

پیمان تاتایی تاکید کرد: با توجه به شرایط کنونی بازار و با وجود نشانه‌های مثبت، ممکن است بازدهی شاخص کل در حد معقول و قابل انتظار نباشد. سهام بنیادی رشد خوبی دارند ولی قیمت‌شان به سرعت بالا نمی‌رود. از طرف دیگر همان‌طور که گفته شد ممکن است برخی از سهامداران خرد که در زمان صعود و گرانی، سهام را خریده باشند، و حالا اصرار بر فروش دارد، اجازه صعود بیشتر شاخص را ندهند. بنابراین فعلا آرامش در بازار حاکم است.

مدیر دارایی‌های شرکت تامین سرمایه در مورد تحلیل شرکت‌های تولیدکننده کالاهای خاص صنعتی گفت: ممکن است برخی از شرکت‌های نفت محور مثل پتروشیمی‌ها یا کامودیتی‌ها و فلزات اساسی با توجه به قیمت‌های جهانی تغییراتی داشته باشند. در سوی دیگر به نظر می‌رسد با وجود اتفاق‌ها و اخبار سیاسی و تحریم‌ها پایداری قیمت باقی است و تغییری چندانی برای آنها نیز مشاهده نمی‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران