شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه بورس|‌ روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۹۸ واحدی در پایان معاملات برای اولین‌بار وارد کانال ۲۷۸ هزار واحدی شد و در واقع کانال جدیدی را فتح کرد.

گروه بورس|‌ روز گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد ۳۵۹۸ واحدی در پایان معاملات برای اولین‌بار وارد کانال ۲۷۸ هزار واحدی شد و در واقع کانال جدیدی را فتح کرد. آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌ها در پایان داد و ستدهای روز گذشته با رشد مواجه شدند. بر اساس این گزارش، شاخص کل با ۳۵۹۷ واحد رشد معادل ۱.۳۱ درصد به ۲۷۸ هزار و ۴۶۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۶۶ واحد افزایش معادل ۱.۳۱ درصد به ۷۴ هزار و ۸۴۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۳۰ واحد رشد معادل ۱.۴۹ درصد به ۷۷ هزار و ۶۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۵۶ واحد افزایش، معادل ۱.۴۹ درصد به ۵۱ هزار و ۵۸۹ واحد رسید.

از سوی دیگر ۷ نماد «رمپنا» با ۳۰۲ واحد، کگل با ۲۷۰ واحد، فولاد با ۲۲۷ واحد، پارس با ۲۲۲ واحد، تاپیکو با ۱۶۹ واحد، فخاس با ۱۴۷ واحد و پارسان با ۱۴۰ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.  به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز قبل بورس، در ۴۲۰ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۴۰۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به یک هزار تریلیون و ۱۷ میلیارد تومان رسید. در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات روز گذشته با افزایش 92 واحد به رقم 3 هزار 653 واحد رسید. در روز سه شنبه، ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از 202 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران فرابورس بیش از 1.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 244 هزار نوبت معامله و به ارزش 1218 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. همچنین بررسی نمادهای مهم فرابورسی در تقویت شاخص کل نقش داشته‌اند، نشان می‌دهد که نماد شرکت‌های سنگ آهن گهرزمین، کگهر، پتروشیمی مارون، مارون، پتروشیمی زاگرس، زاگرس، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، ذوب، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، میدکو، تولید نیروی برق دماوند، دماوند، تولید برق عسلویه مپنا، بمپنا بوده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران