شماره امروز: ۵۴۷

نگاهی به آمار معاملات بورس و فرابورس

| | |

گروه بورس| شاخص کل بورس تهران در روز گذشته چهار هزار و ۲۹۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۶۱ هزار و ۳۹۱ واحد رسید.

گروه بورس| شاخص کل بورس تهران در روز گذشته چهار هزار و ۲۹۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۶۱ هزار و ۳۹۱ واحد رسید.

براساس معاملات دیروز، بیش از سه میلیارد و ۳۷۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال در ۳۴۵ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۱۰۷ واحد افزایش به ۶۸ هزار و ۲۷۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۷۴۲ واحد رشد به ۴۵ هزار و ۷۵۷ واحد رسیدند.شاخص آزاد شناور نیز پنج هزار و ۲۸ واحد افزایش به رقم ۲۹۶ هزار و ۴۱۱ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۸۳۸ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۵۳۹ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۸۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۳۱۱ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۸۴ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۲۵۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۱۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۷۴ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۵۱ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۳۵ واحد، داده گستر عصرنوین‌های وب (های وب) با ۲۰ واحد و لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۱۶ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.بر این اساس، در بین نمادهای معاملاتی روز قبل، نماد بانک تجارت، نوسازی و ساختمان تهران، سایپا، گروه مپنا (سهامی عام)، داده گستر عصر نوین (های وب)، فولاد مبارکه اصفهان و ایران ترانسفو در گروه نمادهای پربیننده

قرار داشتند.گروه شیمیایی در معاملات روز قبل صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار برگه سهم به ارزش یک میلیارد و ۱۴۱ میلیون ریال داد و ستد شد.شاخص فرابورس نیز در آخرین روز هفته، ۵۰ واحد رشد داشت و روی کانال سه هزار و ۵۱۷ واحد ثابت ماند.همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۵۸ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۱ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد. بررسی بین تمامی نمادها، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پالایش نفت شیراز (شراز)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.در مقابل سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه کوثر (وکوثر) و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران