شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پرتفوی «تپمپی» ۳.۶۰ میلیارد ریال افزایش یافت: شرکت گروه صنایع پمپ‌سازی ایران در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه سود هرسهم را ۶۱۹ ریال اعلام کرد.

     پرتفوی «تپمپی» ۳.۶۰ میلیارد ریال افزایش یافت: شرکت گروه صنایع پمپ‌سازی ایران در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه سود هرسهم را ۶۱۹ ریال اعلام کرد. به گزارش سنا، شرکت گروه صنایع پمپ‌سازی ایران در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ سود هرسهم را ۶۱۹ ریال اعلام کرد. در این گزارش سود عملیاتی شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال مالی ۱۳۹۷ با رشد ۱۶۶ درصدی به مبلغ ۲۲۴ میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۰۵ درصدی به مبلغ ۲۹۱ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با رشد ۱۲۷ درصدی به مبلغ ۲۹۸ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال رسید. «تپمپی» در صورت خلاصه سرمایه‌گذاری‌های این شرکت پرتفوی بورسی آن با رشد ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال همراه شده است. در وضعیت پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس ارزش بازار شرکت با افزایش دو میلیارد و ۷۸۴ میلیون ریالی به مبلغ ۷ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال بالغ شده است. در این دوره مالی این شرکت کل مبلغ بهای تمام شده شرکت‌های خریداری شده در بورس ۱۲۲ میلیارد ریال بوده و کل مبلغ سهام واگذار شده ۱۹ میلیارد و ۷۷ میلیون ریال رقم خورده است و در نهایت سود این واگذاری‌ها را ۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال اعلام شده است. درآمد حاصل از سود سهام محقق شده این شرکت ۲۴۷ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال بوده است. گفتنی است در برآوردی که شرکت از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی داشته است اعلام کرد که برای دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۹، باز پرداخت به موقع اقساط تسهیلات استمهال شده است. همچنین سایر برنامه‌های با اهمیت شرکت افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی است. این شرکت در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ ۴۷۰میلیارد ریال به ۶۴۰میلیارد ریال افزایش دهد که در مرحله تهیه گزارش توجیهی قرار دارد.

     رشد ۱۸.۹ هزار میلیارد ریالی پرتفوی بورسی «وسپه»: شرکت سرمایه‌گذاری سپه در صورت وضعیت سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس از رشد ۱۸هزار و ۹۰۱میلیارد ریالی پرتفوی خود خبر داد. به گزارش سنا، شرکت سرمایه‌گذاری سپه در اطلاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ با سرمایه 6 هزار و ۶۹۱میلیارد ریالی سود هرسهم را ۲۴۴ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را مبلغ یک هزار و ۶۴۰میلیارد ریال، سود خالص را یک هزار و ۶۳۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را مبلغ دو هزار و ۲۸۴میلیارد ریال اعلام کرد. فعالیت این دوره شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت از رشد ۹۶درصدی سود عملیاتی، ۹۵درصدی سود خالص و ۶۶درصدی سود انباشته پایان دوره دارد. «وسپه» طی این گزارش در صورت خلاصه سرمایه‌گذاری‌های خود در بورس از رشد ۱۸ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریالی پرتفوی سهام شرکت‌های پذیرفته شده خبر داد. این شرکت اعلام کرده است که بهای تمام شده این پرتفوی با رشد یک هزار و ۷۲میلیارد ریالی به مبلغ ۱۰هزار و ۱۱۸میلیارد ریال رسیده است. ارزش بازار این شرکت نیز با افزایش ۸هزار و۴۷۳میلیارد ریالی به مبلغ ۲۹هزار و ۱۹میلیارد ریال بالغ شده است. در دوره ۶ماهه فعالیت «وسپه» در پرتفوی بورسی سهام خریداری شده به مبلغ یک هزار و ۸۷۶میلیارد و ۴۴۰میلیون ریال رسید و کل مبلغ سهام واگذار شده به مبلغ یک هزار و ۵۹۸میلیارد و ۸۶۱میلیون ریال رسیده است که در این دوره سود این سهام واگذاره شده ۴۲۵ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ریال رقم خورده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران