شماره امروز: ۵۴۷

سومین دوره معامله‌گری بورس میان دانشجویان آغاز شد

| کدخبر: 147979 | |

صبح دیروز، سومین لیگ ستارگان بورس آغاز به کار کرد. این رویداد که نوعی مسابقه معامله‌گری بورس بین دانشگاهی است، با حضور 65 تیم کلید خورد که برای اولین‌بار، 5 تیم خارجی نیز در آن حضور دارند.

صبح دیروز، سومین لیگ ستارگان بورس آغاز به کار کرد. این رویداد که نوعی مسابقه معامله‌گری بورس بین دانشگاهی است، با حضور 65 تیم کلید خورد که برای اولین‌بار، 5 تیم خارجی نیز در آن حضور دارند.

آن‌طور که مسوولان سازمان بورس عنوان می‌کنند، اصلی‌ترین هدفی که از برگزاری این مسابقه دنبال می‌شود، ارتقای سواد‌مالی در جامعه است.

  لیگ ستارگان بورس پل ارتباطی صنعت و دانشگاه

در مراسم افتتاحیه این مسابقه، حسن امیری، معاون سازمان بورس اظهار کرد: گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت‌های دانشجویی، یافتن فرصت‌های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی از مهم‌ترین اهداف برگزاری لیگ ستارگان بورس است.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه گفت: برگزاری چنین رویدادهایی با ابعاد بین‌المللی می‌تواند نتایج مهمی به همراه داشته باشد. حسن امیری با اشاره به اینکه سومین دوره لیگ ستارگان بورس به صورت بین‌المللی در حال برگزاری است، ابراز داشت: طبق آمار۶۵ تیم در این رویداد شرکت کرده‌اند که ۶۰ تیم داخلی و ۵ تیم خارجی هستند.

وی تصریح کرد: یکی از ایرادات و اشکالاتی که هم‌اکنون در حوزه مباحث آموزشی وجود دارد، موضوع فرهنگ مالی و سواد مالی است که کمتر به آن پرداخته شده است. باید مفاهیم اولیه را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار داد تا بتوانند در آینده تصمیمات مهم مالی و اقتصادی درستی را اتخاذ کنند.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه ارتقای سواد مالی باید از سطوح پایین آغاز و به سطوح بالاترگسترانده شود، تصریح کرد: این مهم را شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس بر عهده دارد و در این زمینه اقداماتی خوبی انجام داده است. وی ادامه داد: این روزها در سطوح کلان اقتصادی تصمیماتی اتخاذ می‌شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر بازارسرمایه اثرگذار است. از همین رو آشنایی با مباحث مالی و بازار سرمایه باید در همه رشته‌های تحصیلی نهادینه شود.

امیری با بیان اینکه از حضور سایر رشته‌های دانشگاهی در رقابت‌های لیگ ستارگان استقبال می‌شود، ابراز داشت: آشنایی سایر رشته‌های تحصیلی با بازار سرمایه، می‌تواند به تصمیم‌گیری‌های آتی کشور کمک کند و موجب رشد بازار سرمایه در سنوات آتی می‌شود.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه هدف از این رقابت حداکثرسازی سود و بازده است، گفت: بر این اساس، دانشجویان با تصمیم‌گیری مالی آشنا شده و باید برنامه‌ریزی مالی داشته باشند. در عین حال، برای انتخاب سهام، از تحلیل‌های عمیق بهره ببرند.

امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت‌های دانشجویی، یافتن فرصت‌های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این لیگ عنوان کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران