شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و امریکا باعث شد تا شاخص‌های بورسی امریکا پس از پنج روز کاهشی شوند. به گزارش آسوشیتد پرس،

نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و امریکا باعث شد تا شاخص‌های بورسی امریکا پس از پنج روز کاهشی شوند. به گزارش آسوشیتد پرس، در معاملات بورس وال‌استریت نمادهای نظامی زیانده‌ترین و نمادهای تکنولوژی پر بازده‌ترین نمادها بودند. مهم‌ترین شاخص بورسی وال‌استریت یعنی «داو جونز» که با افزایش امیدها به کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی امریکا پنج صعود متوالی را به ثبت رسانده بود و در ابتدای معاملات امروز نیز ۱۸۶ واحد صعود کرده بود در نهایت با ۱۴ واحد کاهش نسبت به روز قبل خود بسته شد. شاخص «اس‌اند پی ۵۰۰» نیز در معاملات امروز ۰.۰۴ درصد عقب نشست تا بازدهی آن از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون به ۶.۶ درصد کاهش یابد. شاخص «نزدک کامپوزیت» با ۰.۶ درصد ریزش به کار خود خاتمه داد و شاخص «روسل ۲۰۰۰» نسبت به روز گذشته خود ۰.۳ درصد عقب نشست.

کیتی نیکسون، مدیر سرمایه‌گذاری صندوق «نورثرن تراست» با اعلام اینکه افق روشنی از پایان جنگ تجاری در حال حاضر وجود ندارد، افزود که این فضای نامطمئن باعث شده است تا بسیاری از معامله‌گران رویکرد احتیاط‌آمیز پیش بگیرند. بازار به اخبار جنگ تجاری بسیار حساس شده و بسیار سخت است که تصور کنیم رسیدن به راه‌حل بر سر پایان دادن به این جنگ، سریع و آسان خواهد بود.از سوی دیگر روند کاهش بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکا با سرعتی نگران‌کننده ادامه دارد و با کاهش امروز، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله که در ابتدای ماه مه‌در سطح ۲.۵ درصد قرار داشت اکنون به ۲.۱۴ درصد رسیده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران