شماره امروز: ۵۴۷

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران:

| | |

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، بازار سرمایه را محلی برای تجهیز منابع مالی برای بخش واقعی اقتصاد دانست که تولید را در کشور رونق می‌دهد .

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، بازار سرمایه را محلی برای تجهیز منابع مالی برای بخش واقعی اقتصاد دانست که تولید را در کشور رونق می‌دهد .

عباس آرگون در گفت‌وگو با سنا، اظهار کرد: بازار سرمایه با ابزارهای متنوع، سرمایه‌گذاران را جذب کرده و از طریق انتشار اوراق مالی در زمینه فروش کالاهای شرکت‌ها و اوراق برای تامین سرمایه در گردش و همچنین پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها می‌تواند کمک شایان توجهی به رونق تولید کند.

وی افزود: بنگاه‌های اقتصادی روش‌های مختلفی برای تامین مالی در اختیار دارند که در این زمینه می‌توان به برخی از آنها از قبیل افزایش سرمایه، اخذ تسهیلات از نظام بانکی، تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) یا انتشار انواع اوراق بهادار در بازار سرمایه برای تامین مالی اشاره کرد.

این فعال اقتصادی و کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که توجه به سرمایه در گردش در شرکت‌ها چه اهمیتی دارد، گفت: سرمایه در گردش از اقلام مهم دارایی‌های واحدها و بنگاه‌های اقتصادی است که نقش مهمی در حصول اطمینان از تداوم فعالیت شرکت دارد وبیانگر توانایی شرکت در عمل به تعهدات خود در سررسید پرداخت دیون است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران توضیح داد: سرمایه در گردش در شرکت‌ها همچنین نشان‌دهنده سلامت مالی شرکت بوده و یکی از عوامل اثر بخشی در شرکت‌ها قدرت نقدینگی آنهاست که مدیریت سرمایه در گردش به جهت تاثیرگذاری بر ارزش شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به روش‌های مختلف برای بهبود وضعیت سرمایه در گردش بنگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی خاطرنشان کرد: امروزه بازار سرمایه ابزارهای مختلفی را برای بهبود وضعیت سرمایه در گردش بنگاه‌ها در اختیار می‌گذارد که در این زمینه می‌توان به اوراق مشارکت، اوراق صکوک اجاره، اوراق مرابحه، اوراق استصناع و...اشاره کرد.

آرگون در ادامه به ارزیابی در خصوص بازارهای مختلف در کشور پرداخت و گفت: بازار سرمایه و بازارهای موازی از جمله طلا و ارز علاوه بر تاثیر‌پذیری از موضوعات سیاسی، به جهت وجود نقدینگی بالا در کشور به نظر می‌رسد تا پایان تابستان روند روبه رشدی را تجربه کنند.  این کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین تغییرات نرخ ارز بر بازارهای مختلف از جمله بازار سرمایه تاثیرگذار بوده و تغییرات آن نیز تابعی از عوامل متعدد از جمله میزان صادرات نفت و کالاهای غیر نفتی در شرایط تحریمی و ورود ارز به کشور خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران