شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144628 | |

با افزایش مجدد امیدواری‌ها نسبت به حل و فصل جنگ تجاری، بورس‌های جهانی سبز پوش شدند.

با افزایش مجدد امیدواری‌ها نسبت به حل و فصل جنگ تجاری، بورس‌های جهانی سبز پوش شدند.

به گزارش ‌ایبِنا به نقل از آسوشیتد پرس، پس از آنکه تشدید جنگ تجاری بین چین و امریکا در روزهای اخیر سبب ریزش شدید بورس‌های سراسر جهان شد، انتشار اخباری از احتمال دیدار دونالد ترامپ- رییس‌جمهور امریکا و شی جین پینگ- رییس‌جمهور چین در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ باعث شد تا امیدها به حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات تجاری طرفین بار دیگر تقویت شود.

در معاملات روز چهارشنبه بورس‌های جهانی، شاخص «اس‌اند‌پی ۵۰۰» با افزایشی ۰.۸ درصدی به ۲۸۳۴.۴۱ واحد رسید و دیگر شاخص مهم بورس وال‌استریت یعنی «داو جونز» با رشد مشابه ۰.۸ درصدی تا سطح ۲۵ هزار و ۵۳۲.۰۵ واحد بالا آمد. شاخص «نزدک کامپوزیت» با جهش ۱.۱ درصدی در سطح ۷۷۳۴.۴۹ واحد بسته شد. اگر چه شاخص‌ها هنوز پایین‌تر از سطح هفته گذشته خود هستند اما این اتفاق می‌تواند منجر به تغییر مسیر آنها شود. مارک هکت، کارشناس سرمایه‌گذاری در موسسه «نیشن واید اینوستمنت منیجمنت» گفت: اخبار زیادی برای تداوم مسیر صعودی نداریم، اما به دنبال مسیری برای پیشروی بیشتر هستیم. اگر اختلافات تجاری امریکا و چین بیشتر شود یا بیش از زمان انتظار به طول بیانجامد، می‌تواند باعث کاهش اطمینان فعالان تجاری و خانوارها شود که این مساله به نوبه خود می‌تواند رشد اقتصادی و سودآوری شرکت‌ها را کاهش دهد.

  بورس‌های اروپایی

در بین بورس‌های اروپایی، شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس بیش از ۱.۵ درصد و شاخص «دکس» بورس فرانکفورت یک درصد افزایش یافتند. شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن نیز با وجود فضای نامطمئن و اختلافات داخلی بر سر مساله چگونگی خروج از اتحادیه اروپا با افزایشی ۱.۱ درصدی به کار خود خاتمه داد. بورس‌های آسیایی همچنین بورس‌های آسیایی نیز از روند صعودی عقب نماندند به گونه‌ای که شاخص «کسپی» سئول ۰.۱ درصد افزایش یافت. شاخص‌ها در استرالیا و سنگاپور نیز صعودی بودند اما شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ ۱.۵ درصد و شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ۰.۶ درصد کاهش یافتند.

هر بشکه نفت خام امریکا با ۷۴ سنت افزایش و نفت خام برنت با ۱.۰۱ دلار افزایش به ترتیب به ۶۱.۷۸ و ۷۱.۲۴ دلار رسیدند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران