شماره امروز: ۵۴۷

کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد

| | |

گروهی از ابزارهای مالی در بازارهای سرمایه تعریف شده‌اند که بعضا نیازمند توسعه بیشتر جهت کارکرد

گروهی از ابزارهای مالی در بازارهای سرمایه تعریف شده‌اند که بعضا نیازمند توسعه بیشتر جهت کارکرد موثرتر در بازار سهام هستند. اما به هر حال ابزار مشتقه و اوراق تبعی می‌توانند با شرایط کنونی نیز در برهه‌هایی از زمان یکی از بهترین ابزارهای سرمایه‌گذاری جهت کسب سود از بازار سرمایه باشند.

جواد عشقی‌نژاد، مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در گفت‌وگو با سنا، سهامداران را به استفاده از ابزارهای معاملاتی تشویق کرد و بیان داشت: اگر سهامداران بطور کامل با ابزارهای معاملاتی بازار سرمایه مثل ابزار اختیار فروش تبعی آشنایی داشته باشند می‌توانند از این فرصت چند روزه بازار سرمایه به بهترین نحو برای کسب سود بیشتر استفاده کنند.

وی در این خصوص ادامه داد: بازار سرمایه بخشی از اقتصاد کلان است و به تنهایی نمی‌تواند موجب رونق اقتصادی شود بلکه تابعی از سایر ارکان اقتصادی و نهادهای تصمیم‌گیرنده و تولیدی است . وقتی صحبت از رونق تولید می‌شود باید همه ابعاد اعم از بخش پولی، بخش صنعتی و نهادهای تصمیم‌گیرنده دست به دست یکدیگر دهند و تفکرات هم راستایی را تعریف کنند تا به سمت رونق تولید گام بر داریم. اما در این میان، نقش بازار سرمایه در تحقق رونق تولید بسیار پررنگ است.

عشقی‌نژاد افزود: وجود بنگاه‌های پر بازده ملی در میان شرکت‌های بازار سرمایه و رونق آنها، می‌تواند گامی موثر را در تحقق شعار امسال بر دارد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در ادامه با اشاره به روند تأمین مالی از بازار سرمایه عنوان داشت: بنگاه‌های اقتصادی ما هنوز هم روش‌های تأمین مالی سنتی که اغلب بانک محور هستند را ترجیح می‌دهند اما در این بین، باید گفت که بازار سرمایه ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای تأمین مالی دارد که می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای بانک‌ها باشد. لذا، بنگاه‌های اقتصادی باید تمامی جوانب تأمین مالی را در نظر بگیرند و بهترین راه را انتخاب کنند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در خصوص اوضاع بازار سرمایه در روزهای اخیر اظهار داشت: بازارگردان‌ها و حقوقی‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کردند و کاملا بر بازار اشراف دارند و در حال خرید سهام ارزنده هستند. حقوقی‌ها قدر موقعیت فعلی را به خوبی می‌دانند و قطعا نتیجه آن سودآوری سهامداران حقیقی آنها در آینده‌ای نزدیک خواهد بود. به همین دلیل، سهامداران حقیقی هم باید به هوش باشند و از این موقعیت به خوبی بهره ببرند.

وی سهامداران حقیقی را به صبر بیشتر و استفاده از ابزارهای مناسب سرمایه‌گذاری دعوت کرد و گفت: سهامداران حقیقی اگر با بازار و سهام و صنایع آشنایی کافی ندارند حتما از مسیر صندوق‌ها و روش‌های کمکی دیگر استفاده کنند و بدون آگاهی وارد بازار نشوند. آگاهی شرط اول موفقیت در بازار سهام است بنابراین آن دسته از سهامدارانی که وارد یک صنعت خاص شده‌اند نباید با ریزش موقتی، تصمیم به فروش سهم بگیرند. در بازار سهام باید صبور بود و دید بلندمدت داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران