شماره امروز: ۵۴۷

یک فعال بازار سرمایه مطرح کرد

| کدخبر: 144464 | |

یک فعال بازار سرمایه در توصیه به سهامدارانی که در این روزها به فکر اصلاح پورتفوی خود هستند گفت:

یک فعال بازار سرمایه در توصیه به سهامدارانی که در این روزها به فکر اصلاح پورتفوی خود هستند گفت: اکنون شرایط خوبی بر بازار حاکم است؛ چراکه عامل اصلی تحریک بازار سرمایه طی یک سال اخیر یعنی دلار، هنوز نقش اصلی را در سودسازی شرکت‌ها و به خصوص شرکت‌های صادرات محور بازی می‌کند. به این ترتیب که این شرکت‌ها توانسته‌اند مسیر رشد خود را با رشد این فاکتور، سریعتر طی کنند و این در گزارش‌های منتشر شده آنها نیز به خوبی مشهود است.

حسن‌پور با اشاره به تحریم‌های اخیر فلزات و تاثیر آن بر صنایع فلزی حاضر در بازار سرمایه به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته و اظهارنظر کارشناسان و فعالان این بخش، این تحریم‌ها اثر چندانی بر بازار فلزات کشور و صادرات آنها ندارد؛ چراکه با روش‌های موجود در بازار این محصولات، تحریم فلزات به راحتی قابل خنثی شدن است.

وی با تاکید بر وجود روند رو به رشد شرکت‌های صادرات محور و به ویژه صنایع پتروشیمی در شرایط فعلی بازار سرمایه تصریح کرد: در میان صادراتی‌ها شرکت‌های پتروشیمی وضعیت خوبی دارند، ضمن اینکه صنایع فلزی و به خصوص صنعت فولاد نیز از این رشد بی‌بهره نخواهند بود و می‌توانند اهداف خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند.

مدیرعامل کارگزاری صبا جهاد با تاکید بر صنایعی که فروش تضمین شده داخلی دارند به عنوان دیگر صنایع توصیه شده خود به سرمایه‌گذاران یادآور شد: باید پذیرفت که تورم به وجود آمده در اقتصاد کشور ما به هر دلیلی که ایجاد شده، تاثیر خود را بر قیمت‌ها و طبعا فروش شرکت‌ها گذاشته است و بر این اساس صنایعی همچون صنایع غذایی که به نوعی فروش‌های داخلی تضمین شده‌ای دارند می‌تواند گزینه دیگری برای سرمایه‌گذاری افراد باشد.

وی با اشاره به وجود برخی سرمایه‌گذاران دوراندیش و باتجربه در بورس یادآور شد: روزهای پر فراز و نشیب همواره برای برخی از این سرمایه‌گذاران که عمدتا از فعالان قدیمی و موفق بازار سرمایه نیز هستند انگیزه ورود است؛ چراکه تحت تاثیر هیجانات فروش قیمت سهم‌ها کاهش پیدا کرده است و با کاهش هیجان طی روزهای آتی، این قیمت‌ها با سرعت بیشتری به روند خود باز می‌گردد.

حسن‌پور افزود: رفتار این افراد به نحوی است که اینگونه شرایط را بهترین زمان برای ورود به سهام به خصوص سهام بنیادی می‌دانند؛ چراکه می‌تواند هم سود مناسب کوتاه‌مدت ناشی از رشد سهم و هم دستیابی به مزایای ثانویه سهم همچون شرکت در مجامع و دریافت سودهای تقسیمی را نیز به همراه داشته باشد و از این نظر این افراد همواره حضور موفق‌تری در بین فعالان بورسی داشته و دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران