شماره امروز: ۵۴۷

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه مطرح کرد

| | |

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه معتقد است که سرمایه‌گذاری در بورس بطور حتم سودآور خواهد بود به شرط آنکه نگاه سرمایه‌گذار یکساله و بلندمدت باشد.

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه معتقد است که سرمایه‌گذاری در بورس بطور حتم سودآور خواهد بود به شرط آنکه نگاه سرمایه‌گذار یکساله و بلندمدت باشد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا سرمایه‌گذاران در بورس را خطاب قرار داد و گفت: سرمایه‌گذاری در بورس نباید با نگاه ورود و خروج به صورت کوتاه‌مدت و میان‌مدت باشد بلکه افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه هستند باید با دید بلندمدت و ماندگار وارد این بازار شوند.

وی با اشاره به قدرت بالای نقدشوندگی در بورس اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مثبت بورس این است که افراد هر زمان بخواهند می‌توانند سرمایه‌های خود را نقد کنند، در صورتی که اگر سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار مسکن یا دیگر بازارها باشند ممکن است دیگر نتوانند سرمایه‌های خود را نقد کنند.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه فعالان حاضر در بازار سرمایه نباید به دنبال کسب سود به صورت لحظه‌ای از بورس باشند، گفت: بورس برای سفته‌بازان می‌تواند لحظه‌ای سود را به همراه داشته باشد، کسانی که کارشان ورود و خروج به بورس به صورت روزانه است، در کف قیمت، خرید و به محض ایجاد شرایط مطلوب، نسبت به فروش اقدام آن می‌کنند که در این زمان سود خوبی را کسب خواهند کرد.

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه با بیان اینکه افرادی که به دنبال بازدهی قابل قبول از بازار سرمایه نسبت به بانک هستند باید به فکر سرمایه‌گذاری یک ساله در بورس باشند، افزود: برخی از افراد به فکر سرمایه‌گذاری به صورت ماهیانه در بورس و کسب سود چشمگیر از این بازار هستند در حالی که چنین مساله‌ای منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی گفت: بهترین و معتبرترین شرکت‌های ایران در بازار سرمایه حضور دارند به همین دلیل سرمایه‌گذار می‌تواند نسبت به اینکه سرمایه‌اش سوخت نمی‌شود اطمینان خاطر داشته باشد.

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه ضررهای حاصل از سرمایه‌گذاری در بورس مختص افراد مبتدی است که درصدد هستند تا تحت تاثیر نرخ روزانه بازار نسبت به سرمایه‌گذاری در بورس تصمیم‌گیری کنند، افزود: این افراد باید برای ورود به سرمایه‌گذاری در بورس از کارگزاران استفاده کنند.

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه با اشاره به اینکه کارگزاران بورس به صورت هیجانی در بورس خرید و فروش نمی‌کنند، اظهار داشت: افراد حاضر در بازار سرمایه باید در شرایط ثبات بازار اقدام به ورود و خروج کنند زیرا تنها در این صورت متضرر نخواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه سال 98 سال سرمایه‌گذاری در بورس است، گفت: سرمایه‌گذاری در سکه و ارز به دلیل اینکه از ریسک بالایی برخوردار است اطمینان بخش نیست، بازار طلا و سکه می‌تواند در کوتاه‌مدت رشد بسیار خوبی را تجربه کند اما بطور حتم امکان سقوط آن وجود دارد.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه حمایت‌های صورت گرفته از بازار سرمایه قابل تقدیر است، افزود: سقوط بورس در چنین شرایطی ناشی از مسائل سیاسی و بین‌المللی نسبت به ایران است و قیمت‌ها تحت تاثیر هیجانات روز تغییر می‌کند.

رییس کمیته فقهی بازار سرمایه در پایان تاکید کرد: هیجانات روز نباید ملاک تصمیم‌گیری سهامداران در بازار سرمایه قرار گیرد، گاهی ممکن است که اقبال به سرمایه‌گذاری در بورس ناشی از هیجانی باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران