شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار بورس و فرابورس

| | |

گروه بورس| شاخص بورس در پایان معاملات روز گذشته با رشد ۳۱۴۶ واحدی به ۲۱۱ هزار و ۳۴۳ واحد رسید.

گروه بورس| شاخص بورس در پایان معاملات روز گذشته با رشد ۳۱۴۶ واحدی به ۲۱۱ هزار و ۳۴۳ واحد رسید. آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با رشد دسته مواجه شدند. بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند بطوری که شاخص کل با ۳۱۴۶ واحد رشد معادل ۱.۵۱ درصد به ۲۱۱ هزار ۳۴۳ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۰۳ واحد افزایش معادل ۱.۵۱ درصد به ۶۰ هزار ۶۸۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۷۱ واحد رشد معادل ۰.۱۷ درصد به ۴۳ هزار و ۳۳۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۰ واحد افزایش، معادل ۰.۱۷ درصد به ۳۰ هزار و ۱۶۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۹۶۶ واحد صعود، معادل ۱.۲۷ درصد به ۲۳۶ هزار و ۹۴۳ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۶۵ واحد افزایش معادل ۱.۸۳ درصد به ۱۵۹ هزار ۶۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۷۰۴ واحد صعود معادل ۰.۹۳ درصد، به ۴۰۲ هزار و ۴۳۰ واحد رسید.

از سویی دیگر دیروز ۷ نماد «فولاد با ۴۰۶ واحد، فملی با ۲۴۷ واحد، کچاد با ۲۲۴ واحد، کگل با ۲۲۰ واحد، رمپنا با ۱۷۹ واحد، وامید با ۱۵۹ واحد، و فارس با ۱۵۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

  نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند بطوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با ۶۸ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۴ هزار و ۸۳۶ واحد، منسوجات با ۱۲۲ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۴۲۲ هزار و ۴۸۵ واحد، کانه فلزی با ۱۸۲۱ واحد رشد معادل ۴.۸۳ درصد به ۵۲ هزار و ۴۲۴ واحد، زراعت با ۶۲۲ واحد افزایش معادل ۴.۵۹ درصد به ۶ هزار و ۵۷۳ واحد، حمل و نقل با (۱۵۸) واحد افت، معادل (۲.۸۶) درصد به ۵ هزار و ۳۷۹ واحد، سایر مالی با (۱۰۷) واحد کاهش معادل (۳.۶۱) درصد به ۲ هزار و ۸۶۵ واحد، خودرو با (۱۰۰۵) واحد افت معادل (۳.۶۴) درصد به ۲۶ هزار و ۵۹۹ واحد» رسید.

  بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «چکاوه، غگل، خلنت، فنورد، غاذر، شخارک و فجر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سقاین، سیلام، فجام، سشمال، غچین، سفارس و خودرو» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند. به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در ۳۸۲ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۹۵۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۱۱ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان رسید.

  رشد معاملات فرابورس

داد و ستدهای فرابورس در هفته جاری با رشد همزمان سه متغیر حجم، ارزش معاملات و شاخص کل به پایان رسید. آخرین روز کاری فرابورس در هفته جاری با رشد همزمان سه متغیر حجم، ارزش معاملات و شاخص کل به پایان رسید تا بدین‌ترتیب در مجموع بازارها یک میلیارد و ۸۳۶ میلیون ورقه به ارزش ۶ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گیرد و شاخص کل صعود ۳۵ واحدی و ایستادن در بالاتر از سطح ۲ هزار و ۶۰۵ واحدی را تجربه کند. بر اساس این گزارش، در جریان بازار دیروز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه آیفکس در نتیجه معاملات صعودی و مثبت در نمادهای مارون، هرمز، ذوب و شراز که تا سطح حداکثر ۲۰ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند نزدیک به ۱.۴ درصد رشد کرد و بخشی از ریزش خود طی دو روز گذشته را جبران کرد. در این میان معاملات بازارهای اول و دوم با تغییر مالکیت ۱۴۲ و ۷۸۷ میلیون سهم به ارزش ۵۰۰ و ۲ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال خاتمه یافت. در بازار پایه نیز ۷۹۸ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفت. روز گذشته نماد معاملاتی ذوب‌آهن با جابه‌جایی ۳۹۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۷۲۴ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت. در بازار ابزارهای نوین مالی نیز شاهد تغییر مالکیت ۳۶ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال بودیم. در این بازار نرخ موثر بازده تا سررسید هر ورقه اخزا در بازه ۲۰.۸۶ تا ۲۳.۸ درصد نوسان کرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران