شماره امروز: ۵۴۷

مروری بر آمار معاملات بورس و فرابورس در روز طلایی بازار

| کدخبر: 142587 | |

گروه بورس| در جریان معاملات روز گذشته بورس تهران، شاخص کل با رکوردشکنی تاریخی و رشد بیش از ۵۷۰۰ واحدی برای اولین‌بار وارد کانال ۲۰۱ هزار واحدی شد.

گروه بورس|  در جریان معاملات روز گذشته بورس تهران، شاخص کل با رکوردشکنی تاریخی و رشد بیش از ۵۷۰۰ واحدی برای اولین‌بار وارد کانال ۲۰۱ هزار واحدی شد. رصد آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای روز دوشنبه با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

دیروز شاخص کل با ۵۷۲۱ واحد رشد معادل ۲.۹۲ درصد به ۲۰۱ هزار ۸۰۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۶۴۹ واحد افزایش معادل ۲.۹۲ درصد به ۵۸ هزار ۱۹۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۶۶ واحد رشد معادل ۲.۲۲ درصد به ۳۹ هزار و ۹۷۹ واحد، رسید.

از سوی دیگر ۷ نماد «وتجارت با ۶۰۱ واحد، کگل با ۵۴۸ واحد، فولاد با ۴۴۴ واحد، پارس با ۲۴۵ واحد، تاپیکو با ۲۳۸ واحد، فارس با ۲۳۶ واحد و شبندر با ۲۳۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

همچنین در روز دوشنبه، شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به‌طوری که شاخص صنایع «بانک‌ها با ۶۰ واحد صعود معادل ۶.۱۱ درصد به یک هزار و ۵۲ واحد، مالی با ۱۱۴۱۰ واحد افزایش معادل ۵.۱۱ درصد به ۲۳۴ هزار و ۶۸۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۰۲ واحد رشد معادل ۴.۹۶ درصد به ۴ هزار و ۲۷۷ واحد، فنی مهندسی با ۶۷ واحد افزایش معادل ۴.۸۷ درصد به یک هزار و ۴۶۲ واحد، کانه فلزی با ۲۴۹۴ واحد رشد، معادل ۴.۱۵ درصد به ۶۲ هزار و ۶۴۱ واحد، محصولات کاغذ با ۱۰۹۵ واحد افزایش معادل ۴.۰۴ درصد به ۲۸ هزار و ۲۲۰ واحد، فرآورده نفتی با ۳۲۳۰۹ واحد رشد معادل ۳.۹۱ درصد به ۸۵۷ هزار و ۶۸۳ واحد» رسید.

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وتجارت، وایران، کگل، شپترو، غدشت، سنیر و فلامی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قشهد، قصفها، دیران، سبجنو، قمرو، دامین و قلرست» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

گفتنی است بازگشایی نماد بانک تجارت، گروه بانکی بیشترین سهم ارزش معاملات بورس تهران را به خود اختصاص داد و در صدر برترین گروه‌های صنعت قرار گرفت. گروه صنایع شیمیایی نیز جایگاه دوم را ازآن خود کرد و گروه کانه‌های فلزی و همچنین فلزات اساسی نیز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز قبل در ۳۲۹ هزار و ۴۱۷ نوبت معاملاتی، ۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۷۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۷۳ هزار و ۹۹۵ میلیارد تومان رسید.

روز گذشته در فرابورس ایران نیز شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۲ هزار و ۴۹۶ واحد رسید. به‌طوری که ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۴۵ هزار میلیارد تومان پیشروی کرد. در روز دوشنبه معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۱.۹ میلیارد برگ بهادار، سهام و اوراق حق‌تقدم به ارزش ۶۵۵ میلیارد تومان و در ۱۶۳ هزار نوبت معامله داد و ستد کردند.

همچنین نمادهای کگهر، میدکو، زاگرس، ذوب، شراز در تقویت شاخص فرابورس و نمادهای دماوند، مارون در افت شاخص فرابورس اثرگذار بوده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران