شماره امروز: ۵۴۷

نگاهی به بازارهای جهانی

| کدخبر: 142319 | |

بازارهای آسیایی معاملات روز جمعه را با روند کاهشی آغاز کردند در حالی که نگرانی از آغاز فصل گزارش‌‌دهی شرکت‌ها در امریکا و ناامیدی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی، سایه سنگینی را روی شاخص‌های آسیایی ایجاد کرد.

بازارهای آسیایی معاملات روز جمعه را با روند کاهشی آغاز کردند در حالی که نگرانی از آغاز فصل گزارش‌‌دهی شرکت‌ها در امریکا و ناامیدی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی، سایه سنگینی را روی شاخص‌های آسیایی ایجاد کرد. به گزارش سنا، نگرانی از وضعیت بد اقتصادی در دنیا موجب شد شاخص آسیا پاسیفیک با افت ۰.۱ درصدی رو‌به‌رو شود در حالی که در ساعات آغازین معاملات روز گذشته، روند مثبت را در پیش گرفته بود. علاوه بر این، بازار چین نیز همسو با وخامت اوضاع اقتصادی در دنیا با افت شاخص‌های خود رو به رو شد. به این ترتیب شاخص بلوچیپ در این کشور با کاهش ۰.۸ درصدی مواجه شد . این در حالی است که افزایش قیمت سنگ آهن در چین موجب رشد شاخص اس‌اند پی در استرالیا شد و این متغیر را با افزایش ۰.۷‌درصدی رو‌به‌رو کرد. در این بین، نیکی ژاپن نیز افزایش ۰.۵ درصدی داشت.

در همین حال، مایکل مک کارتی تحلیل‌گر بازار سی‌ام سی در سیدنی در این خصوص بیان داشت: بازارها در یک الگوی مکث فرو رفته‌اند و به این دلیل هیچ معامله‌ای را در این زمان به نفع خود نمی‌بینند و جالب اینجاست که حتی فروش را هم به نفع خود نمی‌دانند. ترجیح بازارها این است که در زمان فعلی تنها تماشاگر باشند. همچنین، مت سیمپسونف تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه‌گذاری گین در سنگاپور نیز اظهار داشت: تحرکی که از سوی بانک‌های مرکزی برای پشتیبانی از بازارها به وجود آمده است و مانند دومینو در تمامی کشورها در حال اتفاق افتادن است . همزمانی این حمایت با توافق احتمالی چین و امریکا می‌تواند بازارهای سهام را در هفته‌های آینده پشتیبانی کند. بر اساس این گزارش، افت شاخص‌های آسیایی در معاملات روز گذشته به دلیل افت متغیرهای امریکا در پی معاملات آتی و صبحگاهی در این بازار اتفاق افتاد. به نظر می‌رسد، گزارش دهی شرکت‌ها در فصل جدید چندان نتواند سهامداران را خشنود کند و کاهش رشد اقتصادی جهان تأثیر بسزایی بر گزارش مالی شرکت‌ها داشته باشد. به همین دلیل شاخص‌های آتی امریکا معاملات صبحگاهی را با روند منفی آغاز کردند و این روند، تأثیر بسزایی را در معاملات بازارهای آسیایی برجای گذاشت. در بازار امریکا، شاخص آتی داوجونز با افت .۰.۰۵ درصدی همراه شد و اس‌اند پی بدون هیچ تغییری معاملات را ادامه داد در حالی که شاخص آتی نزدک نیز با کاهش ۰.۲ درصدی همراه شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران