شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142232 | |

با افزایش نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اقتصادی جهان، بورس‌های جهانی کاهشی شدند.

با افزایش نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اقتصادی جهان، بورس‌های جهانی کاهشی شدند. به گزارش سی ان بی‌سی، پس از آنکه صندوق بین‌المللی پول در گزارشی اعلام کرد متوسط نرخ رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ از ۳.۵ درصد به ۳.۳ درصد کاهش خواهد یافت، بورس‌های جهانی در معاملات روز چهارشنبه با قدم برداشتن در محدوده قرمز به آن واکنش نشان دادند. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» با ۰.۸۴ درصد و شاخص «شنژن کامپوزیت» با ۰.۷۰۶ درصد کاهش بسته شدند. شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ به دنبال ریزش شدید در نمادهای «تن سنت» و «اچ‌اس‌بی‌سی» با ۰.۷ درصد عقب‌نشینی به کار خود خاتمه داد. همچنین، این عملکرد بد در بورس‌های دیگر آسیایی نیز مشهود بود به گونه‌ای که در ژاپن شاخص «نیک کی ۲۲۵» با ۰.۶۳ درصد زیان و شاخص «تاپیکس» با ۰.۷۹ درصد زیان

بسته شدند.

شاخص «کسپی» بورس سئول کره جنوبی با ریزش شدید سهام شرکت سامسونگ ۰.۲۷ درصد عقب نشست و شاخص «ای‌اس‌ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی استرالیا نسبتاً بدون تغییر در مقایسه با روز ماقبل به کار خود در معاملات روز چهارشنبه خاتمه داد.

از سویی، اوضاع بورس وال استریت امریکا نیز جالب نبود به گونه‌ای که شاخص «داو جونز اینداستریال اوریج» و «اس‌اند‌پی ۵۰۰» با ثبت بدترین عملکرد خود از بیست و دوم مارس تاکنون مواجه شدند و شاخص «نزدک کامپوزیت» بیشترین ریزش خود را از بیست و هفتم مارس تاکنون به ثبت رسانید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران