شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی «وهنر»: هیات‌مدیره گروه توسعه هنر ایران پیشنهاد افزایش سرمایه ۸۵۰ میلیارد ریالی، معادل ۱۰۰ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد. به گزارش سنا،

  پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی «وهنر»: هیات‌مدیره گروه توسعه هنر ایران پیشنهاد افزایش سرمایه ۸۵۰ میلیارد ریالی، معادل ۱۰۰ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد. به گزارش سنا، گروه توسعه هنر ایران اعلام کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۸۵۰ میلیارد ریال به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال دارد.  افزایش سرمایه «وهنر» از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اجرای طرح‌های شرکت در راستای فعالیت‌های اساسنامه‌ای شرکت که در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۹۷ به تصویب هیات‌مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، خواهد بود.بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  سود هر سهم «ونیکی» افزایشی بود: شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۷، به هر سهم خود مبلغ ۳۳۰ ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. به گزارش سنا، شرکت سرمایه‎گذاری ملی ایران با سرمایه ۷ هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی یک ساله دوره مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در دوره یاد شده، مبلغ ۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳۳۰ ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته است. با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۵ هزار و ۹۹۸ میلیارد و ۷ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حساب‌های این شرکت منظور شد. «ونیکی» در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به آذر ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ یک هزار و ۷۴۳ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین‌ترتیب مبلغ ۲۴۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود. همچنین بر اساس این گزارش، ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در دوره یاد شده، با افزایش ۲۳ هزار و ۴۹۳ میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال به ۱۲ هزار و ۴۲۲ میلیارد و ۳۱۷ میلیون ریال رسید. «ونیکی» تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل یک هزار و ۸۱۰ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ریال به مبلغ معادل ۲ هزار و ۳۹۴ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۵۸۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریال سود کسب کرد. شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام‌شده ۳ هزار و ۲۲۹ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال خریداری کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران