شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 140994 | |

اعلام عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی: تولید مجتمع‌های پتروشیمی تا پایان دی ماه ۹۷ در مجموع به ۴۴.۸ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از۹.۷ میلیارد دلار رسید.

   اعلام عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی: تولید مجتمع‌های پتروشیمی تا پایان دی ماه ۹۷ در مجموع به ۴۴.۸ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از۹.۷ میلیارد دلار رسید. علاوه بر این، عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان دی ماه امسال بیش از ۱۵ میلیون و هشتصدو هفتاد و سه هزارتن بوده است.همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می‌دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۱۹ میلیون و هشتصد و سی و پنج هزارتن بوده است. بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکور بیش از ۹ میلیون و یکصد و ده هزار تن بوده است.مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی دردی ماه امسال حدود۴.۳میلیون تن بوده است. گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید در دی ماه امسال را مجتمع‌های فن آوران، خراسان، لاله، شیراز و آریاساسول به خود اختصاص دادند. صادرات محصولات پتروشیمی تا پایان دی ماه به میزان بیش از ۱۷ میلیون تن به ارزش بیش از ۹ میلیارد و هفتصد و سی و نه میلیون دلار صادر شد.مجتمع‌های پتروشیمی دردی ماه سال ۱۳۹۷ بیش از یک میلیون و پانصدو بیست و هشت هزار تن محصول به ارزش بیش از ۷۹۲ میلیون دلار را صادر کردند. درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بیش از ۹ میلیون و دویست وسی هزارتن محصول به ارزش ۴ میلیارد و نهصد و پنجاه ویک میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از ۴ میلیون وسیصد و شصت وهشت هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲میلیارد و پانصد و نود وسه میلیون دلار روانه بازارهای بین‌المللی شد. همچنین درسایر مناطق، بیش از ۳ میلیون و ششصدو سی و هشت هزار تن محصول به ارزش ۲ میلیارد و یکصد ونود وچهار میلیون دلار صادر شد. بر اساس این گزارش، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از ۲ میلیون تن و از نظر ارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و یکصد و نود وپنج میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان دی ماه به خود اختصاص داد. همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از یک میلیون و یکصد و نود و نه هزار تن صادرات توانست بیش از ۷۱۹میلیون دلار صادرات را رقم بزند.

   زیان 1091ریالی تلفیقی هرسهم «خساپا»: شرکت سایپا در صورت‌های مالی میان دوره‌ای تلفیقی 6 ماهه اعلام کرد هرسهم با زیان یک هزار و 91ریالی مواجه است. بر این اساس، شرکت صورت‌های مالی حسابرسی شده میان دوره‌ای تلفیقی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۷ را اعلام کرد. در این گزارش زیان هرسهم یک هزار و ۹۱ریال منتشر شده است. این شرکت در گزارش تلفیقی خود با زیان عملیاتی ۳۳هزار و ۶۶۸ میلیارد ریالی و زیان خالص ۴۶ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریالی مواجه شده است. زیان انباشته شرکت نیز ۱۳۹ هزارمیلیارد ریال است. علاوه بر این، «خساپا» زیان هرسهم شرکت اصلی را ۵۷۴ ریال اعلام کرده است. زیان انباشته شرکت اصلی ۳۳ هزار و ۹۳۱ میلیارد ریال و زیان خالص را ۲۲ هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال منتشر شده است. این شرکت در گزارش منتشر شده خود اعلام کرد که با توجه به اقتصاد کشور، تغییرات در نرخ ارز و نهاده‌های تولید، احتمال تغییرات در ترکیب تولید و فروش وجود خواهد داشت. از سوی دیگر با توجه به عملیات شرکت و تولید و فروش طی ۶ماهه دوم سال۹۷ میزان تغییرات در هزینه‌های مذکور تعیین خواهد شد. همچنین در خصوص درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز شناسایی درآمد پس از برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر امکان‌پذیر است. «خساپا» قصد دارد برای دوره مالی ۶ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند۱۳۹۷ محصولات خود را به منظور افزایش سهم بازار را توسعه دهد. علاوه بر این افزایش نرخ محصولات به منظور جبران زیان‌های تحمیل شده در دستور کار قرار دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران