شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139154 | |

جزییات افزایش سرمایه «وبصادر»: بانک صادرات جزییات افزایش سرمایه خود را با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال رسما اعلام کرد.

   جزییات افزایش سرمایه «وبصادر»: بانک صادرات جزییات افزایش سرمایه خود را با انتشار اطلاعیه‌ای در سامانه کدال رسما اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بر اساس اطلاعیه شفاف‌سازی منتشر شده از سوی این بانک در سامانه کدال، پیشنهاد هیات‌مدیره بانک صادرات ایران درباره افزایش سرمایه جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد و به زودی اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور اطلاع‌رسانی می‌شود.

بر مبنای اطلاعات منتشر شده «وبصادر» در نظر دارد سرمایه صاحبان سهام خود را از مبلغ ۵۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۸۶هزار و ۵۶۳ میلیارد و ۲۰۸ میلیون ریال معادل ۲۲۳ درصد افزایش دهد و این بانک اعلام کرده است که این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت می‌گیرد.

در بخشی دیگر از این شفاف‌سازی آمده است: هدف از این اقدام اصلاح ساختار سرمایه و خروج از شمولیت ماده۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت است که در تاریخ ۱۳دی۱۳۹۷ به تصویب هیات‌مدیره رسیده است.

 عملیاتی شدن این افزایش سرمایه منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است. از سویی دیگر، اطلاعات موجود در سامانه TSETMC نشان می‌دهد که در ترکیب سهامداران عمده بانک صادرات، هم‌اکنون «سهام عدالت با مالکیت ۴۰ درصدی، دولت با ۱۸.۳۲ درصد، گروه مالی سپهر صادرات با ۸ درصد، سهام ترجیحی کارکنان بانک صادرات با ۵ درصد، سرمایه‌گذاری خوارزمی با ۳.۹۴ درصد، سازمان بیمه سلامت ایران با ۳.۵۲ درصد، شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ وابسته به بانک کشاورزی با ۳.۳۷ درصد و در نهایت سایر سهامداران با ۱۷.۸۵ درصد» حضور دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران