شماره امروز: ۵۴۷

نماینده مجلس شورای اسلامی:

| کدخبر: 139151 | |

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از نهایی شدن گزارش لایحه ساماندهی سهام عدالت خبر داد.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از نهایی شدن گزارش لایحه ساماندهی سهام عدالت خبر داد.

به گزارش خانه ملت، حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با اشاره به نشست این کمیسیون، گفت: ادامه بررسی لایحه ساماندهی سهام عدالت در دستور کار قرار داشت، دولت یک سال پیش این لایحه را به مجلس ارسال کرده است چرا که ساختار سهام عدالت به هم ریخته است و نیاز به ساختمان‌سازی جدید برای این سهام وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار جدید نیاز به کار کارشناسی دارد، ادامه داد: دراین مدت نظر تمام صاحب نظران دانشگاهی، اقتصادی، دستگاه‌های مختلف دولت، تشکل‌های مختلف بخش خصوصی، اتحادیه‌های سهام عدالت و همچنین نمایندگان مجلس و برخی کمیسیون‌های مرتبط از جمله اقتصادی را دریافت کردیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به طولانی شدن بررسی لایحه سهام عدالت در کمیسیون ویژه، گفت: بررسی این لایحه به دلیل مسائل اقتصادی، تحریم‌ها، بحران ارزی و بررسی بودجه به درازا کشیده شد با این حال اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می‌توان گزارشی جامع ارایه کرد از این رو برآورد می‌شود ظرف امروز و فردا گزارش نهایی آماده و به هیات رییسه مجلس ارسال شود.

وی عنوان کرد: به دنبال آن هستیم تا لایحه ساماندهی سهام عدالت با فوریت و اولویت در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد از آنجایی که لایحه از طرف دولت ارایه شده هم دولت می‌تواند درخواست اولویت دهد و هم کمیسیون ویژه، به هر حال در صورت قبول فوریت با توجه به اینکه بررسی لایحه بودجه در دستور کار صحن قرار دارد، بررسی لایحه ساماندهی سهام عدالت به سال بعد موکول می‌شود.

فولادگر در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اساس ساماندهی سهام عدالت آزادسازی تدریجی آن است، توضیح داد: آزادسازی تدریجی به این معنا است که مردم به تدریج مالکیت ومدیریت سهام خود را خواهند داشت، تدریجی به این دلیل است که یک مرتبه سهام از دست مردم خارج نشود زیرا قصد این بود که سهام به عموم مردم و ۶ دهک جامعه هدف برسد.

این نماینده مجلس افزود: همچنین می‌خواهیم مردم با فرهنگ سرمایه‌گذاری و پس اندار آشنا شوند در این ۱۰ سال دولت قیم سهام بوده و مردم اختیاری نداشتند و صرفا سود‌هایی

پرداخت می‌شد.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه به واسطه این لایحه مردم می‌توانند سهام خود را تعویض و مدیریت کنند، اظهار داشت: به نظر می‌رسد بررسی نهایی لایحه ساماندهی سهام عدالت در صحن علنی بعد از بررسی و تصویب بودجه سال ۹۸ انجام شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران