شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139065 | |

سود ۸۴۹ریالی برای هرسهم «شیراز»: شرکت پتروشیمی شیراز از سود ۸۴۹ریالی برای هرسهم رونمایی کرد. همچنین،

    سود ۸۴۹ریالی برای هرسهم «شیراز»: شرکت پتروشیمی شیراز از سود ۸۴۹ریالی برای هرسهم رونمایی کرد. همچنین، صورت‌های مالی ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۷ شرکت پتروشیمی شیراز نشان می‌دهد که این شرکت ۵هزار و ۱۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم را ۸۴۹ریال اعلام کرد. اما با توجه به امکان  تاثیر  آزادسازی نرخ اوره احتمال دارد سود هرسهم این شرکت به یک هزار و ۱۱۸ریال افزایش یابد. افزون بر این، سود عملیاتی «شیراز» ۶هزار و ۹۱۵میلیارد ریال و سود خالص آن ۴هزار و ۳۳۰میلیارد ریال است. این شرکت در پایان این دوره با زیان انباشته یک هزار و ۷۹۶میلیارد ریال مواجه شد.

    انتشار صورت‌های مالی 9ماهه «کرماشا»: شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه صورت‌های مالی 9ماهه منتهی به 30آذر1397 را منتشر کرد. بر این اساس، شرکت سود هرسهم را ۸۹۷ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۵۰درصدی همراه شد. همچنین، این شرکت سود عملیاتی دوره مالی مذکور را ۳هزار و ۴۷۰میلیارد ریال و سود خالص را ۳هزار و ۱۶۵میلیارد ریال ذکر کرد. «کرماشا» با سرمایه ۳هزار و ۵۲۹میلیارد ریالی سود انباشته این دوره را ۴هزار و ۸۷میلیارد ریال منتشر کرد. لازم به ذکر است؛ شرکت نیز همانند سایر شرکت‌های پتروشیمی، نرخ فروش اوره صادراتی در سه ماهه پایانی سال۱۳۹۷ را در حدود نرخ‌های کنونی پیش بینی کرده و در خصوص نرخ فروش اوره داخلی برای دوره مذکور را آزاد در نظر گرفته است. علاوه بر این برای دوره ۳ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ پیش بینی کرد که نرخ فروش اوره صادراتی با ثبات نسبی همراه و نرخ فروش اوره داخلی را آزاد پیش‌بینی کرده است.

     رشد سودسازی در «سهرمز»: شرکت سیمان هرمزگان توانست برای ۱۲ماهه سال جاری سود یک هزار و ۲۶۸ریالی برای هرسهم محقق کند. همچنین، شرکت ۵۴۲میلیارد ریالی سود هرسهم را یک هزار و ۲۶۸ ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سودآوری آن ۱۹۱درصد افزایش داشته است. این در حالی است که، سود عملیاتی این شرکت نیز به رقم ۵۶۳میلیارد ریال و سود خالص آن ۶۸۷میلیارد ریال است. بر این اساس، «سهرمز» در یکسال فعالیت یک میلیون و ۹۹۴هزار و ۳۶۷تن سیمان و کلینکر به ارزش ۲هزار و ۴۳۰میلیارد ریال فروخته است و برای سال مالی آینده پیش‌بینی کرد حجم فروش به ۲میلیون و ۵۰هزار تن خواهد رسید. افزون بر این، شرکت در صورت‌های مالی خود با توجه به شرایط تورمی کشور و همچنین افزایش نرخ محصولات پتروشیمی، هزینه‌های حمل، افزایش نرخ مواد اولیه مصرفی که شامل کیسه به میزان ۱۰۰ درصد بوده پیش‌بینی کرد نرخ مواد معدنی حدود ۴۰درصد افزایش می‌یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران