شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137083 | |

گروه بورس|شاخص بورس در پایان معاملات روز قبل با رشدی ۱۶۸ واحدی به ۱۶۱ هزار و ۲۷۵ واحد رسید.مشاهده آمار معاملات بورس حاکی از آن است که دیروز در پایان زمان داد و ستدها،

گروه بورس|شاخص بورس در پایان معاملات روز قبل با رشدی ۱۶۸ واحدی به ۱۶۱ هزار و ۲۷۵ واحد رسید.مشاهده آمار معاملات بورس حاکی از آن است که دیروز در پایان زمان داد و ستدها، همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند. در این روز شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به ۴۶ هزار ۸۸۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۸ واحد رشد معادل ۰.۰۷ درصد به ۲۷ هزار و ۹۲۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۳ واحد افزایش، معادل ۰.۰۷ درصد به ۱۹ هزار و ۶۶۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۲۷ واحد صعود، معادل ۰.۱۶ درصد به ۱۷۵ هزار و ۹۷۱ واحد، شاخص بازار اول با ۱۲۲ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به ۱۱۸ هزار ۹۰۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۴۱ واحد رشد معادل ۰.۱۱ درصد، به ۳۲۰ هزار و ۸۲۹ واحد رسید. طی معاملات دیروز نماد معاملاتی شرکت‌های «مجتمع صنایع و معادن احیای سپاهان، کی‌بی‌سی، موتوژن، سامان‌گستر اصفهان، نفت پارس، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران زاگرس چهارمحال و بختیاری، سیمان تهران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی «شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن تهران» متوقف ماند. به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز قبل، در ۱۶۵ هزار و ۲۱۵ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۴۸۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۵ هزار و ۷۳۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۱۲ هزار و ۷۱۱ میلیارد تومان رسید.

      صعود 11 پله‌ای آیفکس

معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس ایران در روز یکشنبه 16 دی‌ماه 97 با داد‌و‌ستد 493 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 420 میلیارد ریال پیگیری شد که این میزان به‌ترتیب 73 و 46 درصد از حجم و ارزش کل معاملات را تشکیل می‌داد. در پایان معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس نماد «ذوب» با حجم معاملات 182 میلیون سهم به ارزش بیش از 311 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.  از سوی دیگر شاخص کل فرابورس با افزایش 11 واحدی روبرو شد و در پایان معاملات در پله 1883 واحدی ایستاد. از جمله رویداد‌های آتی فرابورس می‌توان به توقف نماد معاملاتی «اخزا702» به دلیل پرداخت مبالغ اسمی این اوراق، در پایان معاملات امروز دوشنبه 17 دی‌ماه اشاره کرد. به‌علاوه، معاملات اوراق مشارکت شهرداری مشهد در نمادهای «مشهد9711»، «مشهد9721» و «مشهد9731» به دلیل فرارسیدن سررسید آن در تاریخ 21 دی‌ماه در پایان معاملات روز چهارشنبه این هفته متوقف خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران