شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد

| کدخبر: 134658 | |

ارتقای عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در آیسکو نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است، چراکه به منظور تحقق این موضوع،

ارتقای عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در آیسکو نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است، چراکه به منظور تحقق این موضوع، کلیه قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در این نهاد بین‌المللی منطبق شد.

تلاش‌های بی‌وقفه سازمان بورس و اوراق بهادار برای ارتقای عضویت از «پیوسته» به «عادی» به سرانجام رسید. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر به سنا، گفت: ارتقای عضویت در این نهاد بین‌المللی نمایانگر رشد و تکامل جهانی بازار سرمایه ایران است و برای دستیابی به این جایگاه، تمامی قوانین و استانداردهای موجود در بازار سرمایه ایران با استانداردهای موجود در آیسکو منطبق شد.

دبیر شورای عالی بورس با اشاره به اینکه آیسکو تقریبا 95 درصد بازارهای سرمایه دنیا را در برمی‌گیرد، ادامه داد: پس از 10 سال تلاش و پیگیری‌های مستمر و طی برگزاری جلسات متعدد با دبیرکل و مقامات ارشد آیسکو و نیز انجام رایزنی‌های لازم با مقامات سایر بازار‌های سرمایه دنیا، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در فروردین 1395 به عنوان یکی از اعضای پیوسته آیسکو پذیرفته شد. وی تصریح کرد: تلاش‌های بی‌وقفه سازمان بورس به منظور ارتقای عضویت از «پیوسته» به «عادی» از همان ابتدا آغاز شد که این مهم‌اکنون به سرانجام رسید. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تلاش‌ها و زحمات بی‌وقفه تیمی در سازمان بورس به منظور تحقق این هدف، گفت: نکته حایز اهمیت این است که از این پس بستر‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیشتر فراهم می‌شود و سرمایه‌گذاران خارجی قادر خواهند بود تا با اطمینان بیشتری در بازار سرمایه ایران سرمایه‌گذاری کنند. محمدی خاطرنشان کرد: حضور سازمان بورس در آیسکو منجر به تبادل اطلاعات در بالاترین سطح حوزه بازار سرمایه با نهاد‌های ناظر بر بازار سرمایه عضو آیسکو می‌شود. همچنین انتقال تکنولوژی، تخصص و استفاده از برنامه‌های آموزشی آیسکو فرصتی بی‌نظیر برای بازار سرمایه ایران فراهم می‌کند. سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه تمامی ارکان بازار سرمایه ایران از جمله شرکت‌‌های بورس تهران، بورس انرژی، بورس کالا، فرابورس و سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و کانون‌ها نیز می‌توانند به عضویت آیسکو درآیند، افزود: از مزایا و ویژگی‌های مهم ارتقای عضویت برای بازار سرمایه ایران، مشارکت در کلیه رأی‌گیری‌های آیسکو، امکان عضویت در تمامی کمیته‌های آن، شرکت در تمامی رویداد‌ها و فعالیت‌های آیسکو بطور فعال‌تر و پررنگ‌تر است. یادآور می‌شود؛ با ارتقای صورت گرفته، سازمان بورس و اوراق بهادار می‌تواند ریاست و معاونت کمیته‌های عضو از جمله «کمیته منطقه‌ای شمال آفریقا و خاورمیانه» و «کمیته رشد و بازار‌های نوظهور» را به دست آورد و امکان عضویت در هیات رییسه آیسکو را نیز خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران