شماره امروز: ۵۴۷

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد

| کدخبر: 133334 | |

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور معتقد است که ورود شرکت‌های جدید به بورس به شرط اینکه بازدهی مناسبی برای سهامداران ایجاد کنند منجر به بزرگ شدن و افزایش عمق بازار سرمایه در اقتصاد کشور می‌شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور معتقد است که ورود شرکت‌های جدید به بورس به شرط اینکه بازدهی مناسبی برای سهامداران ایجاد کنند منجر به بزرگ شدن و افزایش عمق بازار سرمایه در اقتصاد کشور می‌شود. به گزارش خانه ملت، شاپور محمدی درباره ساز و کار جذب نقدینگی‌های خرد به بازار سرمایه، گفت: با توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و انتشار اوراق مالی که بازده بالا و جذاب دارند می‌توان شرایط را برای هدایت بخشی از نقدینگی به بورس فراهم کرد. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در سال‌های گذشته علاوه بر برنامه‌ریزی برای هدایت نقدینگی به بازار سرمایه اقداماتی نیز برای جذب نقدینگی‌های خرد جامعه صورت گرفته است.

    تعامل سازمان بورس با بیمه مرکزی

وی ادامه داد: سازمان بورس و اوراق بهادار با بیمه مرکزی تعاملاتی در خصوص موضوعاتی مانند اوراق بیمه اتکایی و اوراق بیمه رویدادهای طبیعی انجام داده است که در جذب نقدینگی خرد تاثیرگذار است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور تصریح کرد: در هر صورت تلاش‌ها برای تقویت بازار سرمایه ادامه دارد و تقویت این بازار نقش مهمی در جلوگیری از رونق بازار سوداگری دارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران