شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133005 | |

سود سهام بورس تهران از طریق سامانه سجام توزیع شد: نخستین‌بار سود سهام بورس اوراق بهادار تهران از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) میان سهامداران این بورس توزیع شد.

    سود سهام بورس تهران از طریق سامانه سجام توزیع شد: نخستین‌بار سود سهام بورس اوراق بهادار تهران از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) میان سهامداران این بورس توزیع شد. به گزارش سمات، اطلاعات سهامداران حقیقی و حقوقی بورس تهران از سامانه سجام استخراج و سود سهام این بورس به حساب آنها واریز شد. این در حالی است که قبل از این مشکلاتی برای دریافت اطلاعات هویتی، ارتباطی و بانکی سهامداران بورس انرژی وجود داشت که این امر باعث شده بود سود سهام این شرکت در زمان مقرر به حساب سهامداران پرداخت نشود. پیش از این سود سهام شرکت فرابورس و بورس انرژی ایران نیز از طریق سامانه سجام میان سهامداران این شرکت توزیع شده بود. بر این اساس، کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند ظرف 6 ماه از مردادماه امسال نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند. ثبت نام در این سامانه جایگزین ارایه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارایه آنها اقدام کنند. افزون بر این، ثبت نام در «سجام» یک بار برای همیشه و یک بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارایه خدمات می‌کنند. گفتنی است، ثبت نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارایه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز بوده و با یک بار ثبت نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. نظر به اهمیت و ضرورت ثبت نام در این سامانه موارد زیر به استحضار کلیه سرمایه‌گذاران و فعالان می‌رسد.

1. پس از گذشت 6 ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ... را دریافت کند .

2. از تاریخ صدور این اطلاعیه ارایه کلیه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در کلیه بورس‌ها، صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صدور کد سبدگردانی و ... صرفاً پس از ثبت نام در این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

3. نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف یکماه آینده از طریق صدور اطلاعیه و ارسال پیامک به استحضار ثبت نام‌کنندگان خواهد رسید. در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و راهنمایی جهت ثبت نام در این سامانه با تلفن

 6461-021 تماس بگیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران